Kaczyński w niesamowicie ciężkiej żałobie. Nie może się z tym pogodzić, głos mu się łamie
Mateusz Wysokiński - 8 Grudnia 2018

Kaczyński w niesamowicie ciężkiej żałobie. Nie może się z tym pogodzić, głos mu się łamie

Jolanta Szczypińska nie żyje. Odejście zasłużonej dla PiS parlamentarzystki stało się ogromnym ciosem dla szefa formacji - Jarosława Kaczyńskiego. Na antenie TVP mężczyzna wspomniał zmarłą dzisiaj koleżankę. Tak zdruzgotanego byłego premiera nie widzieliśmy już od dawna.

Jolanta Szczypińska była jedną z najważniejszych postaci Prawa i Sprawiedliwości dla Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS zawsze z wielką sympatią wypowiadał się na temat kobiety, która z list jego ugrupowania startowała już od 2004 roku. Tak długa znajomość przerodziła się w przyjaźń, która trwała latami. Były premier, który niedawno występował na konwencji ugrupowania w Jachrance o śmierci parlamentarzystki dowiedział się po swoim wystąpieniu. To jak wspominał postać zmarłej kobiety, może łamać serce.

Jolanta Szczypińska nie żyje. Prezes PiS w żałobie.

Przyczyną śmierci posłanki Prawa i Sprawiedliwości okazała się choroba nowotworowa, która męczyła kobietę od wielu lat. Pomimo tego, że kobieta nie zamierzała podejmować leczenia farmakologicznego, a od dawna mówiło się, że jej stan się pogarsza, to jej nagła śmierć okazała się wielkim ciosem dla prezesa PiS. - Była piękną postacią naszego ruchu. Zawsze dobra, zawsze uśmiechnięta. Pomimo braku pracy na samym początku III RP zawsze starała się być z nami. Jej odejście to wielka strata - wspominał prezes ugrupowania.

Takiej reakcji Kaczyńskiego nikt się nie spodziewał

Obserwatorzy czołowego polityka Prawa i Sprawiedliwości zauważyli, że postawa Kaczyńskiego w stopniu znaczącym różniła się od chłodu i spokoju, jaki zazwyczaj prezentował mężczyzna. Na wizji prezes PiS unikał patrzenia kamery, mówił z widocznym smutkiem w głosie oraz był bliski płaczu. Sam fakt, że były premier, który zazwyczaj unika wywiadów i wypowiedzi na żywo, zdecydował się poświęcić chwilę, aby uczcić pamięć zmarłej koleżanki, świadczy o wielkiej zażyłości, jaka łączyła polityka ze zmarłą parlamentarzystką. Czy reakcja byłego premiera na tragiczną wiadomość sugeruje, że łączyło go "coś więcej" z Jolantą Szczypińską? Media kilka lat temu spekulowały, że prezes PiS umawiał się z parlamentarzystką, a nawet byli ze sobą w związku. Pomimo tego, że obie strony wielokrotnie dementowały tę informację, to przyznawały się do bardzo przyjacielskich relacji, które ich łączyły.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Skandal! Andrzej Duda promuje tekst o tym, że Unia Europejska to IV Rzesza
  2. Ile zarabia Mateusz Morawiecki? Największa tajemnica premiera odkryta
  3. Jolanta Kwaśniewska UKRYŁA córkę. 10 lat nikt o tym nie wiedział
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
  5. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
 
KościółKsiądz legenda molestował dzieci? Wstrząsające wyznania wyszły na jawCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News