Jolanta Kwaśniewska szczera jak nigdy. "Nikt nie chce mi w to uwierzyć"

Jolanta Kwaśniewska szczera jak nigdy. "Nikt nie chce mi w to uwierzyć"

Jolanta Kwaśniewska była niezwykle lubianą pierwszą damą. Natychmiast po objęciu przez Aleksandra Kwaśniewskiego fotela prezydenta, ona zdecydowała się na pomaganie Polakom. Elegancka, rzetelna i ciepła - mówili o niej wyborcy. Jaka była w dzieciństwie?

Jolanta Kwaśniewska pomimo wielu propozycji, nie zdecydowała się wejść na arenę polskiej polityki. Zajęła się działalnością charytatywną, pomagając wielu polskim dzieciom, które nie miały szans na godny start. Była pierwsza dama zdecydowała się właśnie na sesję zdjęciową dla magazynu "Viva". Przy okazji udzieliła wzruszającego wywiadu, w którym ujawniła mały sekret.

Jaka była w dzieciństwie Jolanta Kwaśniewska?

Ogromny urok żony polityka połączony z nienaganną elegancją od wielu lat są jej wizytówką. Aż trudno uwierzyć, że w młodości wyglądała zupełnie inaczej. Podobno, gdy po raz pierwszy założyła sukienkę - od razu zakochali się w niej niemal wszyscy koledzy z klasy. - Nikt nie chce mi uwierzyć, ale byłam chłopczycą – zdradziła dziennikarzom żona byłego prezydenta. Kwaśniewska odważyła się także na nieco intymne wyznanie. Chodziło o jej rodzinny dom i ojca. Otóż, okazało się, że mężczyzna nie był wylewny i pierwszy raz głośno powiedział swojej córce, że ją kocha w wieku 78 lat! Ona jednak, często zdawała się to powtarzać Oli, nawet gdy ta była już dorosła.

Działalność charytatywna

Żona Aleksandra Kwaśniewskiego aktywnie uczestniczy w pomaganiu innym. Prowadzi własną fundację "Porozumienie bez barier", która uświadamia ludzi w temacie chorób cywilizacyjnych oraz wyrównuje szanse dzieci z ubogich domów. Jest prezenterką telewizyjną, osobowością i doradcą wizerunkowym. Z wykształcenia prawniczka, każdego dnia dba o tych, którym los nie dał szansy. Dzięki niezwykłemu urokowi i nieprawdopodobnej wiedzy jest zawsze tam, gdzie potrzebują jej inni. W 2012 roku hodowcy kwiatów z Chrzypska Wielkiego uroczo podsumowali działalność Kwaśniewskiej, nazywając jej imieniem różę. Jasny kwiat z charakterystyczną ciemną łodygą symbolizuje także walkę z rakiem piersi.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kwaśniewska i polityka

Oprócz przewidzianej obecności u boku męża podczas wypełniania prezydenckich obowiązków, w 2005 roku pojawiły się informacje, że Jolanta Kwaśniewska chciałaby rozpocząć własną karierę polityczną. Miała startować w wyścigu o stanowisko głowy państwa. Przeprowadzony wtedy sondaż wskazywał, że miałaby nie tylko szansę na drugą turę, ale i miałaby realne szanse na wygraną. Sondaże wskazują, że to właśnie Kwaśniewską wyborcy chętnie widzieliby w rządzie. Inni wskazują, że byłaby świetnym prezydentem! Wspaniała kariera męża nie przeszkodziła kobiecie w realizacji własnych planów. Pomimo dekady od zakończenia kadencji Kwaśniewskiego, była pierwsza dama nie znika z mediów. Czy wróci do polityki krajowej?  1. Aleksander Kwaśniewski: Już nie piję wódki!
  2. Aleksander Kwaśniewski skończył 63 lata... oto najlepsze MEMY z jego udziałem!
  3. Mocne słowa Aleksandra Kwaśniewskiego! "Sami się wypychamy z Europy"
Następny artykuł