agata duda beata szydło
Marcin Owczarek - 28 Grudnia 2018

Która z nich prezydentem? 2 i 3 miejsce zajęły Duda i Szydło

Jolanta Kwaśniewska, w przeciwieństwie do premier Beaty Szydło, nie zajmuje się na co dzień polityką. Na pewno w jakiś sposób doradzała mężowi i ma doświadczenie niezbędne do sprawowania tej funkcji. To ona jest numerem jeden, jeżeli chodzi o sondaże prezydenckie.

Jolanta Kwaśniewska bez wątpienia mogłaby zostać prezydentem Polski. W naszej polityce wciąż jednak dominują mężczyźni i jeszcze nie było w naszym kraju przypadku, aby to płeć piękna sprawowała najwyższy urząd w naszym kraju. Być może któregoś dnia się to zmieni i będziemy świadkami historycznego zdarzenia.

Kobieta jako prezydent

Wielu wyborców widziałoby kobietę na tym stanowisku. Sądzą, że będzie ona się świetnie prezentować, co wpłynie na wizerunek naszego państwa, ale kiedy trzeba, to postawi na swoim i będzie bronić interesów Polski. Powstało wiele sondaży, w których Polacy wypowiadają się, kto według nich mógłby zostać prezydentem. Wielu wymienia dzisiejsze liderki opozycji, ale jak podaje "Super Express" w ich sondażu w ogóle one się nie pojawiły, gdyż nie zajmują wysokiego miejsca. Pojawia się kilka kobiet i większość z nich nie ma politycznego doświadczenia. Na samym końcu wymieniana jest córka zmarłego już Wojciecha Jaruzelskiego, Monika. Później wymienia się byłą premier Ewę Kopacz. Gazeta nie podaje, jaki wynik osiągnęły w sondażu. Nie jest on jednak wysoki. Była premier nie zaskarbiła sobie wielkiej sympatii wyborców w naszym kraju. Rządziła krótko i przyszło jej sprawować władze w ciężkim czasie, kiedy Tusk zajął inne stanowisko, a Platforma miała problemy wewnętrzne. Jaruzelska natomiast dopiero rozpoczyna swoją karierę polityczną i nie ma jeszcze niezbędnego doświadczenia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jan Paweł IIJan Paweł II w ostatnich chwilach życia. 9 zdjęcie będzie prawdziwym wstrząsem dla KatolikówCzytaj dalej

Jolanta Kwaśniewska na pierwszym miejscu

Trzecie miejsce na podium z wynikiem 8 proc. zajmuje żona obecnego prezydenta Agata Duda. Nie ma doświadczenia, ale wyborcy bardzo sobie ją cenią. W ostatnim czasie bardzo dobrze się prezentuje, świetnie wygląda i na pewno doradza swojemu mężowi w ważnych decyzjach państwowych. Na drugim miejscu z wynikiem 10 proc. jest Beata Szydło. Była premier wie, jak wygląda polityka i czego się po niej spodziewać mogłaby naprawdę sporo osiągnąć na tym stanowisku. Mimo wszystko przegrywa i to sromotnie z jedną kobietą, która od lat nie zajmuje się polityką, a widziała tylko, jak jej mąż ją uprawia. Chodzi o Jolantę Kwaśniewską. Aż 28 proc. respondentów widziałoby ją na stanowisku prezydenta naszego państwa. Dobrze wygląda, była wymieniana jako przyszły prezydent po drugiej kadencji swojego męża, a w dodatku wie, na czym polega polityka na najwyższych szczeblach. Na razie nie mówi o tym, ale być może będzie chciała wystartować w wyborach i zjednoczy dzisiejszą opozycję pod jednym sztandarem.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda poszedł do kościoła. Nie przewidział konsekwencji
  2. Ostatnie słowa biskupa Pieronka przed śmiercią. Nie bał się tego powiedzieć
  3. Donald Tusk ujawnia po śmierci bp Pieronka. Ogromne poruszenie w sieci
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
HimalaistaTomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News