Jolanta Kwaśniewska, pomimo upłynięcia 13 lat, od kiedy na stałe wyprowadziła się z Pałacu Prezydenckiego, w świadomości wielu osób nadal jest Pierwszą Damą. Naśladowana przez miliony Polek i powszechnie szanowana wciąż cieszy się ogromną popularnością. Od lat 90. uległa także ogromne transformacji.

Jolanta Kwaśniewska od samego początku III RP błyszczała stylem i zamiłowaniem do doskonałych stylizacji. Choć moda była wtedy oczywiście inna i tak samo, jak dziś szybko ulegała zmianie, pani prezydentowa zawsze wyglądała doskonale.

Na uwagę, oprócz jej stylizacji i urody, zasługują przede wszystkim istotne społecznie inicjatywy, w których brała i nadal bierze udział. Przez dziesięć lat sprawowania funkcji pierwszej damy stała nie tylko u boku swojego męża, ale działała niezależnie od niego.

Aktywnie uczestniczyła w Kongresach Kobiet, na których prowadziła panel dotyczący przemocy domowej, a także starała się pomóc w uświadamianiu Polaków i Polek w sprawie wirusa HIV i AIDS. Brała także udział w ważnych obradach ONZ ds. przeciwdziałania narkomanii.

– W grudniu 1997 roku w biurze Narodów Zjednoczonych ds. Międzynarodowej Kontroli Narkotyków i Zapobiegania Przestępczości narodziła się inicjatywa powstania komitetu, który miałby stać się ciałem doradczym i inspirującym do działań na rzecz zapobiegania narkomanii i zmniejszenia popytu na narkotyki. Na ręce Jolanty Kwaśniewskiej, małżonki Prezydenta RP, wpłynęło zaproszenie ze strony sekretarza generalnego ONZ Kofi Annana do udziału w pracach komitetu doradczego „Comite des Sages” – czytamy w archiwum oficjalnej strony Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Jolanta Kwaśniewska zna się na modzie

Już na początku prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego zarówno polskie, jak i zachodnie media zawróciły uwagę na nienaganną prezencję jego żony. Zachód okrzyknął ją nawet „Hillary Clinton Wschodu” a wspólne zdjęcia obu Pierwszych Dam zachwyciły opinię publiczną na całym świecie.

Kwaśniewska często zmieniała fryzury i stylizację, a każda z nich znajdowała uznanie krytyków i przede wszystkim jej rodaczek, które z wielką lubością starały się do niej upodobnić. Szczególną popularność zdobyła jedna z jej fryzur z delikatnie podniesioną do góry grzywką, zasłaniającą czoło i długimi, sięgającymi do ramion bokami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Przyjaciółki": Gwiazdy serialu przeżyły wielkie dramaty. Ich najboleśniejsze chwile

Szczególną popularnością cieszyły się jej ubiory wieczorowe i na inne szczególne okazje, jak np. ślub Aleksandry Kwaśniewskiej, bale w Pałacu Prezydenckim i wizyty zagranicznych gości.

Pani Prezydentowa przeszła niesamowitą przemianę

Od początku lat 90. do dziś Jolanta Kwaśniewska przeszła istną transformację. Choć zmieniał się jej wygląd i, jak sama przyznaje, często śmieje się z własnych fotografii sprzed lat, bez względu na standardy każdej epoki wyglądała doskonale. Wystarczy popatrzeć na tych kilka fotografii.

Jolanta Kwaśniewska i Hillary Clinton. Screenshot: kobieta.wp.pl
Jolanta Kwaśniewska i Laura Bush podczas wizyty polskiej Pary Prezydenckiej w USA w 2002 roku. Fot. archives.gov
Fot. Jolanta Kwaśniewska w 2011 toku na konwencji PO. Fot. Wikipedia.org
Jolanta Kwaśniewska w 2018 roku. Fot. YouTube/
przeAmbitniPL

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda pokazała się z zupełnie innej strony. Polakom opadły szczęki, co za zmiana!
  2. Pierwsza dama wzoruje się na znienawidzonej gwieździe TVN?! Chwali się tym w sieci
  3. Ratusz oficjalnie ośmieszył czołowego polityka PiS! Obnażony jak uczniak
  4. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
  5. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku

Czy uważasz, że Jolanta Kwaśniewska powinna rozpocząć własną karierę polityczną?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Wojciech Jaruzelski przychylał córce nieba! Luksusowe dzieciństwo Moniki

źródło: onet.pl

Zobacz również