Jolanta Kwaśniewska powaliła Agatę Dudę i Magdalenę Ogórek! Miazga!

Jolanta Kwaśniewska powaliła Agatę Dudę i Magdalenę Ogórek! Miazga! Źródło: Fot. YouTube/ Magazyn VIVA!

Jolanta Kwaśniewska była pierwszą damą w latach 1995-2010, czyli najdłużej w historii III RP. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego sprawowała swoją funkcję z dumą i sukcesami i dziś jest najlepiej oceniania wśród swoich poprzedniczek i następczyń, a do tego jest ikoną stylu.

Jolanta Kwaśniewska urodziła się w 1953 roku w Gdańsku. Tam pobierała nauki w szkole podstawowej i liceum, a także na Uniwersytecie Gdańskim, na którym ukończyła studia prawnicze. Z Aleksandrem Kwaśniewskim ślub wzięła w 1979 roku, rok później na świat przyszła ich jedyna córka Aleksandra. W czasie prezydentury męża była bardzo aktywna w kwestiach społecznych, a pod koniec także politycznych. Założyła fundację Porozumienie Bez Barier zajmującej się wyrównywaniem poziomu cywilizacyjnego Polski względem krajów zachodnich ze szczególnym naciskiem na zrównywanie szans i kształtowanie młodzieży.

Działalność charytatywną prowadziła także jako pierwsza dama. Angażowała się też w sprawy kobiet i ich równouprawnienia. Uczestniczyła i uczestniczy w Kongresie Kobiet. Za swoją działalność otrzymała w 1998 roku tytułu Polki i Warszawianki roku.

"Hillary Clinton Wschodu"

Pani Prezydentowa zawsze wyróżniała się charyzmą, zaangażowaniem i przede wszystkim stylem i klasą. Już w latach 90. zachodnie media pisały o niej "Hillary Clinton Wschodu".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Chodziło oczywiście nie tylko o wygląd, ale o posłuch i samodzielność. Kwaśniewska przed zamieszkaniem w Pałacu Prezydenckim była bizneswoman, a karierę finansową kontynuowała także po 2005 roku. - Zawsze byłam zwolenniczką sportowej klasyki, z naciskiem na klasykę, ale początki były trudne! Pamiętajmy przecież, że to było kilkanaście lat temu. Kupno pantofli w kolorze écru graniczyło z cudem, doradców ani stylistów nie miałam. Ludzie są przekonani, że to państwo ubiera pierwszą damę, a to bzdura. Gdyby nie kilka przyjaciółek, wspaniałych kobiet, które pomagały mi w zdobyciu różnych dodatków, nie wiem, co by było - powiedziała przed laty w rozmowie z "Vivą!".

Jolanta Kwaśniewska powala Agatę Dudę i inne kobiety polityki stylem i klasą

Kwaśniewska jest dziś porównywania szczególnie do Agaty Dudy, pierwszej damy, która także ceni sobie oryginalne stylizacje, za co jest często chwalona. Podobnie dawna kandydatka na urząd prezydenta RP Magdalena Ogórek, dawniej zwana "Aniołkiem Lewicy". Obie panie nie mają się jednak nijak do cenionej na Zachodzie ikony stylu, która może pochwalić się nie tylko doskonałym wyglądem bez pomocy stylistów, ale i ogromnym dystansem, którego zdaje się brakować Dudzie i Ogórek. - Gdy teraz patrzę na niektóre moje kreacje i fryzury, uśmiecham się. Ale taka była moda - powiedziała "Vivie!".  1. Agata Duda nie cierpi o tym rozmawiać. Jej brat zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał
  2. Aleksander Kwaśniewski zapowiedział największy polityczny powrót III RP! Kaczyński blady ze strachu
  3. Ile zarabia Donald Tusk? Zarobki polityka są wspaniałe
  4. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
  5. Ile zarabia J K Rowling? Majątek ma magiczny
źródło: Viva!/WP Kobieta Następny artykuł