Jolanta Kwaśniewska nigdy nie była tak ostra. Miarka się przebrala

Jolanta Kwaśniewska nigdy nie była tak ostra. Miarka się przebrala Źródło: youtube.com/publicystykatvp

Jolanta Kwaśniewska od lat uchodzi za ikonę stylu. Żona byłego prezydenta stawiana jest za wzór do naśladowania dla kolejnych pierwszych dam. Jednak w obliczu tego, co dzieje się w Polsce nawet ona postanowiła zrobić bardzo odważny krok i wyrazić swoje myśli w sposób wyjątkowo dosadny.

Jolanta Kwaśniewska swoją działalnością wyznaczyła standardy, do których przez lata będą porównywane kolejne małżonki głów państwa. Była nie tylko aktywa w inicjatywach społecznych, ale także zawsze cechowała się nieskazitelnym stylem i dobrymi manierami. Sympatycy przyzwyczaili się, że jej wypowiedzi również są pełne ogłady. Ku zaskoczeniu wszystkich, Jolanta Kwaśniewska postanowiła właśnie przełamać swój wizerunek i w bardzo mocnych słowach opisać dzisiejszą rzeczywistość polityczną.

Jolanta Kwaśniewska ostra jak nigdy wcześniej

Jolanta Kwaśniewska postanowiła dać upust emocjom i w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" bardzo poważnie odnieść się do tego, jak jej zdaniem wygląda sytuacja Polski. Prezydentowa dobitnie wypowiedziała się na temat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Przez jej usta przeszły słowa, które zadziwiły wszystkich. - Pamiętam, że kiedy w grudniu 2005 roku byliśmy z mężem na zaprzysiężeniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, miałam taką myśl. "Pracowaliśmy przez dziesięć lat na maksa, ale są efekty. Sprawy dla Polski idą w dobrą stronę, nikt już tego, mówiąc kolokwialnie, nie spieprzy". Widzę, że mój optymizm był przedwczesny - stwierdziła Jolanta Kwaśniewska. Najbardziej lubiana pierwsza dama cały czas aktywnie działa. Przyznała, że podczas licznych spotkań z rodakami słyszy liczne głosy niezadowolenia. Sama nawołuje do tego, aby Polacy wzięli sprawy w swoje ręce. - Elity same nic nie zrobią, trzeba iść do urn wyborczych. A czasem także na ulice, jak w czasie marszu "czarnych parasolek". Przecież to Polki i Polacy z parasolkami przestraszyli Jarosława Kaczyńskiego! Prezes nie boi się swoich oponentów politycznych, a przestraszył się Polaków - podsumowała.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Była prezydentowa zdradziła również, że ma nadzieję, iż polskie społeczeństwo podziękuje PiS-owi w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Nie mam wątpliwości, że Polacy nie chcą dziś wojny z Europą i dadzą temu wyraz w wyborach europejskich - dodała. Pomimo tak wyrazistych poglądów, Jolanta Kwaśniewska nie zamierza wchodzić na scenę polityczną. Jak sama to ujęła, nie chce być częścią grupy, która traktuje obywateli jak osoby niespełna rozumu. - Ostatnio młodzi ludzie zawiązali nawet komitet na rzecz mojego startu w wyborach prezydenckich. To bardzo miłe. Jednak nie widzę siebie w tej roli, nigdy tego nie chciałam. Po co mi polityka? Zwłaszcza taka jak dziś brudna, brutalna. Może nawet więcej, niemoralna. Zadziwia mnie, że politycy próbują traktować Polaków jak idiotów - stanowczo zakomunikowała. ZOBACZ TAKŻE
  1. Co ukrywa Kaczyński?! Tajemniczy ludzie kręcą się po siedzibie PiS na Nowogrodzkiej 
  2. Grób legendarnego bohatera Polski w opłakanym stanie! Przez hucpę z pomnikiem Kaczyńskiego?! 
  3. Dlaczego Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki? Powody, data odejścia 
  4. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News