Jolanta Kwaśniewska komentuje Strajk Kobiet
Platforma Obywatelska RP
Bartłomiej Cieślak - 28 Października 2020

Jolancie Kwaśniewskiej puściły nerwy w programie na żywo . "Jestem w*******a, jak większość Polaków"

Jolanta Kwaśniewska była gościem programu Moniki Olejnik w TVN24. Gdy padło pytanie o ocenę wyroku TK ws. aborcji i słowa Jarosława Kaczyńskiego, puściły jej nerwy. Widzowie nie mogli uwierzyć, że podobne słowa padły z ust byłej pierwszej damy.

Jolanta Kwaśniewska pojawiła się w TVN24, gdzie odpowiadała na pytania Moniki Olejnik o obecną sytuację w Polsce. Wielu Polaków było bardzo ciekawych, jakie zdanie ma była pierwsza dama. Gdy w końcu się doczekali, nie mogli wyjść z podziwu. Nikt nie spodziewał się takich słów padających z ust tak zawsze dystyngowanej kobiety.

Siedziba TVP otoczona kordonem policji, dziesiątki radiowozów i straż pożarna. Wiemy co się dziejeSiedziba TVP otoczona kordonem policji, dziesiątki radiowozów i straż pożarna. Wiemy co się dziejeCzytaj dalej

Gdy Monika Olejnik zapytała Jolantę Kwaśniewską o ocenę wyroku TK ws. aborcji i słowa wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, krytykującego protesty, ta odpowiedziała z niezachwianą siłą.

- Zaczyna się wojna polsko-polska i szczucie na siebie wzajemnie. Dlaczego w tak cyniczny sposób działa Kaczyński... nie pojmuję. Chyba nie bez przyczyny wybrano taki moment. Może wydawało im się, że w pandemii nie wyjdą na ulicę takie tłumy? Skala przerosła jednak oczekiwania rządzących i teraz chyba nie wiedzą, co z tym fantem zrobić - powiedziała Jolanta Kwaśniewska.

Żona Aleksandra Kwaśniewskiego przypomniała również rzecz, o której wiele osób, z głównym zainteresowanym włącznie, chyba już nie pamięta.

- Wydaje mi się, że ten zapis, który obowiązywał od 1993 roku był najbardziej sensowny i takie byłoby oczekiwanie ludzi – żeby do tego wrócić. Był taki czas, że nawet Jarosław Kaczyński mówił, żeby nie ruszać tego wątłego kompromisu. Dochodzą teraz jednak do głosu ekstrema, jak np. pani Godek. Potem to już jest lawina - tłumaczyła.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Chwilę później widzowie TVN24 usłyszeli bardzo przejmujące słowa. Jolanta Kwaśniewska wróciła bowiem wspomnieniami w przeszłość i opowiedziała o ciąży. Wielu mogło poczuć gulę w gardle słysząc to dramatyczne wyznanie.

- Przed urodzeniem mojej córki miałam poważny wypadek. Staranował mnie wtedy duży samochód, krótko po tym przestałam czuć ruchy mojego dziecka. Na oddziale patologii ciąży mnie uspokojono, ale wiem, że do ostatniej chwili kobieta myśli, martwi się, co się stanie z jej dzieckiem. Pamiętam, że te ostatnie dni przed porodem były dla mnie ciężkie. Nie wyobrażam sobie więc, co myśli kobieta, która wie, że jej dziecko urodzi się martwe lub chore. Dramatyczne, podłe i nieludzkie jest pozostawianie jej z takimi myślami - przyznała.

Następnie Kwaśniewska dosadnie powiedziała co myśli o Strajku Kobiet i o tłumach, które wychodzą każdego dnia na ulice polskich miast. Jeśli ktoś spodziewał się, że była prezydentowa będzie bawiła się w podchody i unikała jasnej odpowiedzi, to był w ogromnym błędzie.

- Dziś mamy rewolucję obyczajową. Nigdy nie wiedzieliśmy takich zachowań w Polsce. Widzę, że jest coraz więcej chęci, by pokazywać siłę. Uważam, że są to nastroje rewolucyjne, struna jest bliska pęknięcia. Ludzie na ulicy to nie jest żadna patologia. Jestem dumna z tych młodych ludzi, bo biorą sprawy w swoje ręce, na polityków nie ma co liczyć - przyznała bez żadnych ogródek.

Dzisiaj grzeje:

1. Porażająca decyzja MON. Chodzi o wojsko na polskich ulicach

2. Stanie się już w poniedziałek, właśnie zapowiedziano. Dotyczy całej Polski

3. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków

Najlepsze jednak zostawiła na koniec. Monika Olejnik zapytała o sposób prowadzenia protestów oraz wulgaryzmy, które cały czas się na nich pojawiają. I chociaż Jolanta Kwaśniewska przyznała, że sama używałaby innych, bardziej łagodnych słów, to jednak po chwili padły słowa, po których większość z protestujących zapewne wstałaby i zaczęła bić brawo:

- Ale rozumiem te dziewczyny, które protestują. Podobnie ja, jestem w*******a jak większość Polaków - zakończyła.

Co prawda nie wypowiedziała pełnego wulgaryzmu, sama cenzurując to słowo, to jednak trzeba przyznać, że postawa byłej pierwszej damy jest dosyć jasna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wcisnęli go do klatki i wywieźli z dala od domu. Przerażony pies myślał, że jego los jest już przesądzony, raptem ciężarówka zahamowała
  3. Nie żyje legenda polskiego sportu. Kochały go tysiące Polaków, był idolem dla wielu osób
  4. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 45. roku życia
  5. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
  6. Twierdził, że koronawirus nie istnieje. Teraz przekazuje dramatyczny apel ze szpitala, bardzo przykre
  7. Demon's Souls na nowym zwiastunie. Wielki powrót legendarnego soulslike'a tuż-tuż
  8. Gessler zdradziła największe tajemnice dot. idealnego ciasta i farszu na pierogi. Przepis zachwyca każdego
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News