Jolanta Kwaśniewska
TRICOLORS/East News
Monika Majko - 25 Listopada 2020

Jolanta Kwaśniewska ujawniła przykrą prawdę o swoim małżeństwie. Współczujemy, godnie wszystko znosiła

Jolanta Kwaśniewska od 1979 roku jest żoną Aleksandra Kwaśniewskiego, byłego prezydenta Polski. Para w tym roku obchodzi 41. rocznicę ślubu. Niedawno była pierwsza dama zdecydowała się na szczere wyznanie i ujawniła prawdę o swoim małżeństwie.

Jolanta Kwaśniewska zawsze wspierała swojego męża, zarówno towarzysząc mu w obowiązkach zawodowych, jak i dbając o ich dom podczas jego nieobecności. Po latach wspólnego życia była pierwsza dama zdecydowała się wyznać prawdę o swoim związku z Aleksandrem Kwaśniewskim.

Jolanta Kwaśniewska świętuje w tym roku 41. rocznicę małżeństwa

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy na ślubnym kobiercu stawali dwukrotnie. Po raz pierwszy przysięgali sobie wieczna miłość w 1979 roku w czasie cywilnej uroczystości. W 2006 roku była pierwsza dama zdołała jednak namówić męża na odnowienie przysięgi przed obliczem Boga.

Na miejscu strażacy, psy i jednostki specjalne. Trwa walka o życie, tragedia na południu PolskiNa miejscu strażacy, psy i jednostki specjalne. Trwa walka o życie, tragedia na południu PolskiCzytaj dalej

Choć Aleksander Kwaśniewski jest zdeklarowanym ateistą, zgodził się na prośbę żony. Kościół Katolicki w wyjątkowych przypadkach i pod szczególnymi warunkami dopuszcza możliwość zawarcia sakramentu małżeństwa pomiędzy wiernym i osobą niewierzącą.

W listopadzie była para prezydencka świętuje rocznicę 41. wspólnie spędzonych lat. Choć dziś uchodzą za zgodne i wzorowe małżeństwo, sami przyznają, że mają za sobą różne przeżycia. W ich związku nie brakowała trudnych momentów, jednak mimo to udało im się wyjść na prostą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy dwukrotnie przysięgali sobie wieczną miłość

Jak przyznała sama Jolanta Kwaśniewska, funkcja żony głowy państwa bywała dla niej prawdziwym ciężarem. Kiedy jej mąż znikał z domu, by rozwiązywać kolejny spór polityczno-społeczny bądź prowadzić kampanię wyborczą, ona zostawała w domu sama z dzieckiem i to na niej spoczywał trud podtrzymania ogniska domowego.

- Była komisja konstytucyjna, a wcześniej Okrągły Stół. Zawsze coś... Tak naprawdę byłam matką samotnie wychowującą dziecko [...] Pamiętam rok 1993, nasza córka miała 12 lat. Męża przez tydzień nie było w domu - mówiła na łamach "Newsweeka".

Choć Aleksander Kwaśniewski rozumie żal swojej żony, w jego oczach nie była ona jednak "samotną matką". Były prezydent przyznał, że zdarzało mu się nagle znikać z domu, pozostawiając żonę i córkę Aleksandrę.

- Nasze małżeństwo miało różne fazy. Gdy przeprowadziliśmy się do Warszawy, rzeczywiście wpadłem w wir obowiązków. Potem przyszedł stan wojenny. [...] Dopiero po 1989 r. nastąpiło przyspieszenie. Przez cztery pierwsze miesiące właściwie dzień i noc byłem na obradach, potem było tworzenie partii, kampanie wyborcze - komentował Aleksander Kwaśniewski.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wielkie zmiany dla emerytów już od 1 grudnia. ZUS może zmniejszyć lub zawiesić wypłaty
  2. Nie żyje znany polski dziennikarz, wszyscy widzieliśmy go w TVP. Miał 58 lat, lekarze do końca walczyli o jego życie
  3. Ministerstwo przekazało kluczowe informacje dla wszystkich Polaków. Każdy musi się podporządkować

Były prezydent docenia jednak to, co zrobiła dla niego Jolanta Kwaśniewska. Jak sam przyznaje, gdyby nie wsparcie ukochanej, nie wiadomo, jak potoczyłaby się jego kariera polityczna. Żona była dla niego ostoją i wsparciem w trudnych chwilach.

- Uważam, że ktoś, kto żyje samotnie i zajmuje się tylko polityką, może mieć z tym kłopot. Brak tego miejsca, gdzie na życie i problemy można spojrzeć z innej perspektywy, oczami najbliższych, jest istotnym defektem - tłumaczył były prezydent w jednym z wywiadów.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Tragiczny finał wizyty w salonie piękności w Gdańsku. 30-latka zmarła w trakcie zabiegu
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Kolosalny błąd w liczeniu zakażonych w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało prawidłową liczbę
  4. Pacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitala
  5. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje trzech księży, wszyscy zmarli w niedzielę
  6. Wielki hit, któremu nikt się nie oprze. Ciasto bez pieczenia „Raffaello” nie ma sobie równych
  7. Środki dla rolników rozdzielono pospiesznie. Teraz okazuje się, że w USA pieniądze w dużej mierze trafiły do oszustów
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Pomponik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News