Jolanta Kwaśniewska przerwała milczenie
TRICOLORS East News
Joanna Szwalikowska - 23 Października 2020

Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczeć

Jolanta Kwaśniewska postanowiła zabrać głos w bardzo ważnej sprawie. Nie mogła dłużej milczeć. Sytuacja jest dramatyczna.

Jolanta Kwaśniewska pełniła rolę Pierwszej Damy przez 10 lat. Regularnie pojawiała się u boku swojego męża, zajmując stanowisko w sprawach ważnych dla wszystkich Polaków oraz Polek. W ciągu lat zdobyła ogromne uznanie oraz cieszyła się ogromną sympatią. Tym razem również postanowiła zabrać głos w sprawie, którą żyje cała Polska.

Lekarka z polskiego szpitala nie mogła już dłużej. Zdradziła, co się wyrabia obecnie w szpitalachLekarka z polskiego szpitala nie mogła już dłużej. Zdradziła, co się wyrabia obecnie w szpitalachCzytaj dalej

Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczeć. Sytuacja jest dramatyczna

Jolanta Kwaśniewska zawsze cieszyła się duża popularnością i do dziś uznawana jest za pierwszą damę, która zdobyła największą sympatię Polaków. Wygrała ranking na ulubioną pierwszą damę, jej konkurencja pozostała wówczas bardzo daleko w tyle. Zazwyczaj kobieta nie udziela się zbyt często w mediach. W sprawach ważnych dla kraju zabiera jednak głos do tej pory.

W czwartkowy wieczór Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż aborcja spowodowana ciężką wadą płodu, jest niezgodna z Konstytucją, co wywołało oburzenie oraz sprzeciw wielu osób. Jolanta Kwaśniewska nie mogła pozostać obojętna na sytuację w kraju i wypowiedziała się na ten temat w rozmowie z Wirtualną Polską.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Była pierwsza dama nie kryła oburzenia wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Przyznała, że jest głęboko rozczarowana decyzją, która zapadła w czwartek. Jak dodała, nie sądziła, że spełnienie się takiego scenariusza jest prawdopodobne.

- Niejednokrotnie rozmawiałam w różnych sytuacjach o takim scenariuszu. Ciągle nam się wydawało, że jest to nieprawdopodobne. Z tyłu głowy wiedzieliśmy, jak wygląda obecnie Trybunał Konstytucyjny. […] Każdy z nas miał irracjonalną nadzieję, że do tego nie dojdzie. Do samego końca miałam nadzieję - mówiła Jolanta Kwaśniewska w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski.

Była pierwsza dama przyznała, że do samego końca miała nadzieję, że nie dojdzie do tej sytuacji. W momencie, kiedy zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego, czuła się zupełnie bezsilna, a przede wszystkim wściekła. Ta informacja była dla niej dramatyczna.

- Czułam wściekłość, bezsilność. Wszystko razem. To dla mnie dramatyczna informacja. Nie chce mi się wierzyć, że ten fundamentalizm doszedł do głosu. Że doszło do tak dramatycznej sytuacji dla kobiet. Przez setki lat walczyłyśmy o swoje prawa i w sytuacji, kiedy wydawało nam się, że te prawa są coraz bardziej szanowane […], wydawało się, że nie będzie od tego odwrotu. […] Nie sądziłam, że za mojego życia to się może zdarzyć - dodała. Jolanta Kwaśniewska jest oburzona obecną sytuacją. Kobiety przez lata walczyły o swoje prawa i z czasem wydawało się, że są one coraz bardziej szanowane. Jak się okazuje, była to ogromna pomyłka.

Dzisiaj grzeje:

1. Oficjalnie: Ostateczna decyzja ws. szkół. Fatalne wiadomości dla rodziców i uczniów

2. Jolanta Kwaśniewska nie może uwierzyć, czuje wściekłość i bezsilność. ”Do samego końca miałam nadzieję”

3. Nowe, ogromne ognisko koronawirusa w Polsce. Kilkaset zakażeń, bardzo smutne informacje

Jolanta Kwaśniewska nie jest jedyną znaną osobą, która nie jest w stanie pogodzić się z wyrokiem trybunału Konstytucyjnego. Setki tysięcy osób wyraziło swój sprzeciw wobec uznaniu aborcji w przypadku ciężkich oraz nieodwracalnych wad płodu za niezgodny z Konstytucją. Wpis na ten temat opublikowała również między innymi Małgorzata Rozenek.

Jolanta Kwaśniewska jasno wyraziła swoją opinię na temat sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy. Jest oburzona tym, że Trybunał Konstytucyjny podjął taką decyzję. Do samego końca miała nadzieję, że ten okropny scenariusz się nie spełni. Niestety, stało się inaczej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pochwaliła się zwierzakiem nie z tego świata. Zdjęcia 9-kilogramowego królika giganta przechodzą wszelkie wyobrażenia
  2. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  3. Zapadła ostateczna decyzja ws. cmentarzy. Rzecznik rządu się wygadał, dobitne słowa
  4. Ksiądz nagle przerwał mszę i wyszedł. Gdy wrócił, wierni zamarli, chwilę później wszyscy szybko opuścili kościół
  5. Sklepy Biedronki otwarte w niedziele. Sieć znalazła sposób na ominięcie zakazu
  6. Rząd podjął kluczową decyzję odnośnie nauczania zdalnego. Chaos w szkolnictwie, nikt się nie spodziewał
  7. Niesamowicie skuteczny, przeciwzapalny syrop miętowy nie ma sobie równych. Zalety zachwycą każdego
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska, Jastrząb Post

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News