Jolanta Kwaśniewska przerwała milczenie pałac prezydencki
TRICOLORS East News
Joanna Szwalikowska - 20 Sierpnia 2020

Jolanta Kwaśniewska milczała przez kilkanaście lat. Wszystko działo się za zamkniętymi drzwiami, teraz wyznała prawdę

Jolanta Kwaśniewska była pierwszą damą, która zdobyła największą sympatię Polaków w historii. Od lat traktuje się jako ikonę stylu oraz wdzięku. Jest również podziwiana za to, że nie jest bierna wobec sytuacji w kraju. Chętnie i jasno wyraziła swoją opinię na temat pensji pierwszej damy. Po latach zdradziła także, co działo się za zamkniętymi drzwiami pałacu prezydenckiego.

Jolanta Kwaśniewska pomimo tego że już od lat nie pełni funkcji pierwszej damy, wciąż pojawia się publicznie oraz zabiera głos w sprawach ważnych dla obywateli. Jest również często zapraszana do różnych akcji w roli ekspertki. Kobieta nie pozostaje bierna i zabrała ostatnio głos w sprawie pensji dla pierwszej damy. Wyjawiła również prawdę o tym, co działo się w pałacu prezydenckim przed laty.

Nie żyje Piotr SzczepanikJego utwory śpiewała cała Polska. Niestety, nie żyje wybitny muzyk i aktorCzytaj dalej

Jolanta Kwaśniewska wyjawiła całą prawdę, wyznała, co działo się w pałacu prezydenckim przed laty

W najnowszym wywiadzie z Wirtualna Polską była pierwsza dama opowiedziała o byciu pierwszą damą oraz obowiązkach, które musiała wziąć na swoje barki. Jak wyznaje, podczas jej podwójnej kadencji wykonywała bardzo ciężką pracę. Jolanta Kwaśniewska pełniła rolę pierwszej damy przez dwie kadencje. Wiele wskazuje na to, że to właśnie ona stała się ulubienicą Polaków i zdobyła ich największą sympatię. Nigdy nie stroniła od publicznych wystąpień czy wypowiadania się na tematy istotne dla kraju oraz jego obywateli. Opuściła pałac prezydencki ponad 15 lat temu, mimo to wciąż chętnie udziela się w sprawach społecznych oraz obserwuje polską scenę polityczną.

Niedawno Jolanta Kwaśniewska wypowiedziała się na temat pensji dla pierwszej damy. Wspomniała także okres, kiedy przebywała w pałacu prezydenckim. Jak wyznaje, wykonywała wówczas bardzo ciężką pracę.

- Dla mnie te 10 lat to była Wielka Pardubicka. Jak się chce, to pracy jest bez wytchnienia. W momencie, kiedy weszliśmy w 1995 r. do Pałacu Prezydenckiego, musiałam porządnie zawinąć rękawy, bo nie było nikogo, kto zająłby się zmianami w Pałacu Prezydenckim - wspominała żona Aleksandra Kwaśniewskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ślub polskich gwiazdStare zdjęcia ślubne polskich gwiazd. Ibisz i Cichopek rozwalili system, widok zwala z nógCzytaj dalej

Była pierwsza dama wyznała, że sama zajęła się urządzaniem wnętrza pałacu prezydenckiego. Usiłowała zrobić z niego rodzinny dom. Sama zajmowała się wyszukiwaniem mebli oraz dopasowaniem ich do całości. Dodała, że w Stanach Zjednoczonych para prezydencka otrzymuje pieniądze na takie wydatki, co w Polsce nie obowiązuje.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie wprowadzono nowe obostrzenia. Wszyscy Polacy będą musieli się dostosować

2. Jak odróżnić COVID-19 od zwykłego przeziębienia? Jest jeden niezwykle prosty sposób, nie potrzeba sprzętu

3. Niestety, koronawirus w PKS. Sanepid pilnie poszukuje pasażerów

- Pierwszy miesiąc to było wyszukiwanie przedmiotów, bo chcieliśmy z tego miejsca zrobić dom rodzinny na, jak się okazało, 10 lat. W USA pierwsza para ma określoną kwotę na takie wydatki. U nas tego nie ma. Sprawdzałam więc magazyny w Belwederze czy Otwocku, wyszukiwałam stare meble, które starałam się złożyć w sensowną całość. Spotykałam się z dekoratorami z Teatru Wielkiego i z nimi decydowaliśmy, jakie będą lambrekiny na parterze Pałacu - opowiadała Jolanta Kwaśniewska w rozmowie z Wirtualną Polską. Prezydentowej nigdy nie brakowało zajęć, a to, o czym zdołała opowiedzieć, jest zaledwie małą cząstką jej ogromnej działalności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwaga: Kolejny zakaz w kraju. Nagle podjęli decyzję
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Tragiczny bilans wyjazdu nad polskie morze
  3. Władze nagle wydały ostrzeżenie. Duże niebezpieczeństwo, trzeba uważać
  4. Gwiazdorska para w żałobie. Stracili drugie dziecko w ciągu roku
  5. Mandat w wysokości nawet 5 tys. zł. Nowe przepisy nie ominą nikogo

Ciąża31-latka od 15 lat jest w ciąży. Zdjęcia trafiły do sieci, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Źródło: Plotek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News