Królowa Elżbieta II odwiedziła Polskę tylko raz. To co wtedy zrobiła Jolanta Kwaśniewska zwala z nóg

Królowa Elżbieta II odwiedziła Polskę tylko raz. To co wtedy zrobiła Jolanta Kwaśniewska zwala z nóg Źródło: youtube.com/viva

Jolanta Kwaśniewska zaliczyła wpadkę, której nie zapomniała do końca życia. Przy okazji jedynej wizyty Elżbiety II, żona Aleksandra Kwaśniewskiego popełniła wielki błąd, dzięki któremu nauczyła się odpowiednio ubierać i świeci przykładem aż do tej pory.

Jolanta Kwaśniewska zdaniem wielu Polaków uchodzi za najlepszą pierwszą damę w historii. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego przez 10 lat prezydentury swojego męża pokazywała wielką klasę i styl, z którym jest utożsamiana aż do dziś. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że prezydencka małżonka zaliczyła także trochę niefortunnych wpadek. Jedna z nich naprawdę zwala z nóg, a wszystko przez niewłaściwe zachowanie u boku brytyjskiej monarchini - Elżbiety II, która odwiedziła nasz kraj 23 lata temu.

Jolanta Kwaśniewska zaliczyła wpadkę, której nie zapomni do końca życia

Wizyta Elżbiety II w Polsce wzbudzała 23 lata temu gigantyczne emocje. Był to pierwszy i ostatni raz do tej pory, kiedy koronowana głowa Wielkiej Brytanii zdecydowała się odwiedzić nasz kraj. Monarchini została podjęta przez władze państwowe, w tym Aleksandra Kwaśniewskiego i jego żonę. Pierwsza dama, która już wtedy uchodziła za ikonę stylu, popełniła fatalną wpadkę, która była jej wypominana przez znawców mody na całym świecie.

Polska pierwsza dama na powitanie Elżbiety założyła stylizację w stylu Gai Mattiolo. O ile na spotkania nieformalne taka forma ubioru uchodzi za szczyt elegancji, o tyle w wypadku wizyt dyplomatycznych, jest uważana za nieprzyzwoitą, bo odsłania zbyt wiele - choć nogi pierwszej damy prezentowały się świetnie, widać ich było zdecydowanie zbyt dużo. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Spotkanie z Elżbietą było cenną lekcją

Kwaśniewska, która została poinformowana o swojej wpadce, już nigdy nie popełniła podobnej pomyłki i od tej pory o wiele uważniej dobierała stylizacje, szczególnie na wizyty przedstawicieli głów innych państw i ich żon. Mimo tej bolesnej kompromitacji, Kwaśniewska do dziś uchodzi za wielką ikonę polskiego stylu, a o tym, jak być elegancką damą, nauczała nawet na antenie TVN Style w swoim programie "Lekcje Stylu".

Możliwe, że to właśnie ta cenna lekcja sprawiła, że Kwaśniewska zaczęła na nowo postrzegać modę i zdawać sobie sprawę z tego, jak ważną i reprezentatywną rolę pełni funkcja pierwszej damy. Jeśli rzeczywiście tak było, trzeba przyznać, że mimo wstydu, całe wydarzenie wyszło jej na dobre, bo aż do dziś prezentuje się rewelacyjnie i z gracją. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje gwiazda. Miała TRAGICZNY wypadek na elektrycznej hulajnodze. Zderzyła się z ciężarówką
  2. Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa ujawniła całą PRAWDĘ o Lechu. Będziecie wściekli!
  3. Nagle zakpiła z Kożuchowskiej w mistrzowski sposób. Internauci turlają się ze śmiechu, nic śmieszniejszego nie da się wymyślić
  4. Rydzykowi podczas mszy na Jasnej Górze puściły nerwy. Tak oburzających słów nie wypowiedział jeszcze nigdy
  5. Mama Dawida dostała najgorszą wiadomość. Komentarz policji odbiera mowę
  6. Mazowieckie: nie mieści się w głowie do czego doszło podczas pogrzebu kobiety. Osłupiające tłumaczenie 41-letniego sąsiada

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News