Nie żyje legendarny piosenkarz. To kolejna ofiara koronawirusa

Nie żyje legendarny piosenkarz. To kolejna ofiara koronawirusa Źródło: Pikio.pl

John Prine nie żyje, smutne informacje obiegły krajowe media. Legendarny piosenkarz jest kolejną śmiertelną ofiarą pandemii koronawirusa, która paraliżuje cały świat.

John Prine zmarł z powodu komplikacji po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Smutne wiadomości o śmierci legendarnego muzyka wstrząsnęły światowymi mediami. Wielbiciele amerykańskiego wokalisty są w szoku, to dla nich ogromny cios. Rodzina mężczyzny na bieżąco informowała fanów o jego stanie.

John Prine nie żyje

Najpierw zachorowała żona muzyka, kobieta poinformowała o swoim zakażeniu koronawirusem 15 marca 2020 roku. Wyniki badań muzyka były w tym czasie niejasne, a sam mężczyzna nie miał niepokojących objawów, choć ukochana piosenkarza przyznała, że z powodu wieku odczuwa on różne dolegliwości. Niestety, pod koniec marca stan zdrowia gwiazdora uległ nagle znacznemu pogorszeniu.

- Po nagłym wystąpieniu objawów Covid-19 John został hospitalizowany w czwartek (26 marca - przyp. red.). Został zaintubowany w sobotni wieczór i nadal znajduje się pod opieką, ale jego sytuacja jest krytyczna - poinformowali fanów bliscy muzyka za pomocą Facebooka.

Rodzina muzyka poinformowała, że mężczyzna zmaga się z zapaleniem płuc. 73-letni piosenkarz przez wiele dni pozostawał w ciężkim stanie na OIOM-ie.

- To ósmy dzień Johna na OIOM-ie. Otrzymuje doskonałą opiekę medyczną i jest traktowany z życzliwością i współczuciem przez cały zespół opiekujący się nim dzień i noc - napisała rodzina piosenkarza w oficjalnym oświadczeniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

John Prine zmarł z powodu powikłań po Covid-19

John Prine był znanym amerykańskim wokalistą i gitarzystą wykonującym gatunek country. Zarządzał również wytwórnią "Oh Boy Records". W ciągu swojej kariery muzycznej wielokrotnie nominowany był do nagrody Grammy, otrzymał ją dwukrotnie: w 1991 i 2005 roku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Obliczono ile będzie ofiar śmiertelnych w Polsce i kiedy nastąpi szczyt zarażeń i zgonów. Niepokojące prognozy
2. Minister Zdrowia ujawnił, co się stanie gdy zrezygnujemy z restrykcji na Wielkanoc. Okropna wizja

Niestety, mężczyzna zmarł w szpitalu z powodu powikłań po Covid-19, kilka dni po ostatnim oświadczeniu rodziny. Fani są zrozpaczeni stratą legendarnego muzyka. 73-latek miał w tym roku zaplanowane kilka koncertów, m.in. w Australii i Kanadzie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kraje, które ogłosiły sukces w walce z epidemią. Życie powraca tam do normalności
  2. Kiedy dowiedzieliśmy się z kim jest spokrewniona Anna Lewandowska, trudno było nam uwierzyć. Straszne i wzruszające zarazem
  3. Wyciekł tajny plan ws. koronawirusa. Wszystko zostało już dokładnie rozpisane w Niemczech
  4. Wszyscy obawiali się podobnych wieści. Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane
  5. Kaszel, który jest objawem koronawirusa da się odróżnić od tego przy przeziębieniu. Ma parę cech szczególnych
  6. Straszne, sprzedawcę ze sklepu odwieziono do szpitala. Sprawczyni zamieszania zaczęła uciekać, policja ruszyła w pościg, po schwytaniu grozi jej 10 lat więzienia

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News