Słynny polityk umiera, zostało mu niewiele czasu. Odmawia leczenia

Słynny polityk umiera, zostało mu niewiele czasu. Odmawia leczenia

John McCain zakończył chemioterapię. Senator podjął dramatyczną decyzję po tym, jak dowiedział się, że choroba, pomimo leczenia, postępuje. O wstrząsającym postanowieniu poinformowała rodzina polityka. 

John McCain o chorobie dowiedział się w 2017 roku. Jedna z najbardziej agresywnych postaci raka mózgu została zdiagnozowana nagle. Był to wielki szok zarówno dla niego, jak i dla rodziny. Amerykanie od dawna są zaniepokojeni stanem zdrowia senatora. Teraz, o jego dramatycznej decyzji dowiedzieli się z mediów. McCain nie będzie kontynuował leczenia glejaka wielopostaciowego. - Z typową dla siebie siłą woli zdecydował się przerwać terapię - czytamy w oświadczeniu rodziny.

John McCain przerwał terapię. Co teraz czeka senatora?

Od momentu, gdy rok temu postawiono diagnozę, lekarze źle rokowali szanse polityka na powrót do zdrowia. Podobno stan, w którym znajduje się teraz John McCain jest tak zły, że on sam postanowił zakończyć terapię. Odznaczony za męstwo pilot wojskowy, polityk i senator, umiera. W maju tego roku ukazały się w formie książkowej wspomnienia senatora, w których podzielił się swoją historią i refleksją na temat życia. "Niespokojna fala" uznana za pożegnanie, to wzruszająca opowieść, podsumowująca najważniejsze wydarzenia z jego życia. John McCain odnosi się w niej m.in. do swojej służby w marynarce wojennej USA. Podczas wojny w Wietnamie jego samolot został zestrzelony nad Hanoi. Później przez 6 lat był przetrzymywany i torturowany jako jeniec. Pomimo brutalnego traktowania, mężczyzna nie ujawnił żadnej tajemnicy. John McCain dwukrotnie ubiegał się o prezydenturę USA. W 2000 roku przegrał ją z George'em Bushem, w 2008 - z Barackiem Obamą. Obecnie, uznawany jest za jednego z najważniejszych krytyków rządów Donalda Trumpa. Jest także zwolennikiem zaangażowania USA w problemy na świecie i wsparcia wojskowego krajów Europy Wschodniej. John McCain był jednym z pierwszych zwolenników przyjęcia Polski do NATO. Przez ostatni rok nie brał udziału w obradach senatu - przechodził chemioterapię w szpitalu w Arizonie. Gdy rok temu John McCain poinformował o swojej chorobie, wyrazy współczucia wyrazili zarówno Donald Trump, jak i Barack Obama. W USA senator uznany jest za bohatera narodowego.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kasia Kowalska walczy z tajemniczą chorobą. Ciągłe cierpienie
  2. Obama jednym wpisem pobił internetowy rekord wszech czasów
  3. Pawłowicz nie ma szacunku do nikogo! Obrzydliwie upokorzyła nieżyjącego bohatera narodowego
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News