Scarlett Johansson, jedna z najsłynniejszych aktorek na świecie  była załamana po tym, co zobaczyła w Warszawie. Przyznaje, że się takich wydarzeń nie spodziewała.. 

Zapewne mało osób wie, iż aktorka grająca w takich filmach jak „Lucy” – Scarlett Johansson jest żydowskiego pochodzenia. Niewiele jednak wiedziała o swojej rodzinie, tragiczne fakty poznała dopiero w programie „Finding Your Roots”, który ma za zadanie doszukać się szczegółów historii przodków zaproszonego gościa. Poszukiwania dobiegły aż do Warszawy.

Wstrząsająca prawda

Twórcy programu z amerykańskiej telewizji PBS, biorąc pod lupę materiały dokumentujące zagładę Żydów podczas II wojny światowej, ustalili, iż brat dziadka Scarlett Johansson wraz z całą swoją rodziną zginął w czasie niemieckiej okupacji Polski w warszawskim getcie. Aktorka nie była świadoma tak wstrząsających faktów. Gdy je usłyszała, nie mogła uspokoić emocji.

Obiecałam sobie, że nie będę płakać. Ale ciężko się powstrzymać – wyznała wzruszona aktorka.

Nie można sobie wyobrazić takiego horroru. To zbyt szalone – powiedziała w programie Johansson na temat zagłady swoich żydowskich przodków.

Aktorka porównała losy dwóch braci, swojego dziadka, który wyjechał z Polski do Nowego Yorku, prowadząc tam sklep spożywczy oraz jego brata, który zgładzony został w warszawskim gettcie.

To szalone wyobrazić sobie, że Saul byłby po drugiej stronie, na Ludlow Street i sprzedawał banany. I jak odmienne byłoby jego życie w Ameryce w tamtych czasach – przyznała aktorka.

Czuję po tym głębsze połączenie z tą częścią rodziny, z tą częścią mnie. Nie spodziewałam się tego – dodała.

https://twitter.com/nisanurerkan7/status/924359271181115393

Źródło: tvn24.pl

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą

12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach

...

Zobacz również

Zobacz również