Śmierć Joffreya Baratheona wywołała szok. Bezbłędnie odegrana scena

Śmierć Joffreya Baratheona wywołała szok. Bezbłędnie odegrana scena Źródło: youtube.com/Game of Thrones

Joffrey Baratheon był jedną z najbardziej znienawidzonych i jednocześnie najlepiej napisanych postaci w całej historii Gry o Tron. Fani na całym świecie jednym sercem nienawidzili małoletniego, sadystycznego króla i wszyscy razem świętowali, gdy w końcu umarł na swoim własnym weselu. Przypominamy historię starszego syna Cersei Lannister.

Joffrey Baratheon był jedną z czołowych postaci pierwszych sezonów serialu Gra o Tron. Jego charakterystyczny sadyzm i brak skrupułów zostały od razu znienawidzone przez wszystkich widzów. Od razu stał się sztandarową postacią serialu, a wszyscy widzowie liczyli tylko sekundy do momentu, gdy Joffrey zostanie w jakiś sposób zgładzony. Na szczęście jego śmierć była bardzo satysfakcjonująca i dobrze odebrana przez widzów serialu - to sztuka, która w nowych odcinkach nie zawsze się udawała!

Joffrey Baratheon - śmierć sprawiła, że Sansa Stark mogła uciec

Joffreya Baratheona mogliśmy poznać już w pierwszym odcinku serialu Gra o Tron. Wtedy jeszcze niewiele zapowiadało, że będzie on w pewnym momencie najbardziej znienawidzoną postacią w całym uniwersum wymyślonym przez G.R.R. Martina. Był on po prostu rozpieszczonym dzieckiem króla i następcą tronu. Jednak w miarę trwania serii, coraz więcej niepokojących faktów o złotowłosym młodzieńcu wychodziło na jaw. Wszystko zaczęło się od tego, że zaatakował Aryę, a gdy jej wilk zaatakował go aby jej bronić, chciał go za karę uśmiercić. Później było tylko gorzej - wydał wyrok śmierci na Eddarda Starka nawet pomimo tego, że ten spełnił wszystkie jego warunki i był przekonany, że będzie mógł udać się do Nocnej Straży. 

Na tym się nie skończyło. Po rozpoczęciu wojny o tron Siedmiu Królestw, ulubionym zajęciem Joffreya zostało męczenie - psychiczne i fizyczne - Sansy Stark. Nawet po tym jak przestała być jego narzeczoną, król Joffrey nie przestał się nad nią znęcać. Na szczęście za jego grzechy spotkała go w końcu kara. W czasie swojego ślubu, gdy znęcał się nad swoim wujem - Tyrionem Lannisterem - wypił zatrute wino i momentalnie umarł. Była to zapierająca dech w piersiach scena, a fani poczuli, że nie tylko dobre postaci w serialu może spotkać coś złego. Była to też okazja, z której skorzystała jego główna ofiara - Sansa mogła w końcu uciec z King's Landing.

Joffrey Baratheon - aktor Jack Gleeson lubił grać tę postać 

Aktor, który zagrał Joffreya w Grze o Tron, zrobił to niesamowicie. Często też wypowiadał się, że granie tej postaci było dużym wyzwaniem, ale wyzwaniem które przyjął z przyjemnością. Jednak obecnie nie zobaczymy go w żadnej nowej produkcji - po zakończeniu występów w Game of Thrones Jack Gleeson porzucił aktorstwo:

- Aktorstwo było dla mnie wcześniej tylko formą rozrywki, ale kiedy zacząłem grać w "Grze o Tron", wszystko stało się dla mnie zbyt realne. Ciężko to wytłumaczyć, kiedy spełniły się moje marzenia, kiedy okazało się, że za bardzo stały się pracą. Nie chcę powiedzieć, że odczuwam presję, ale rzeczywistość mnie nieco przytłoczyła. Styl życia, jaki towarzyszy byciu aktorem w popularnym serialu telewizyjnym, nie jest tym, co mnie pociąga - powiedział w programie "Saturday Night Show"

Aktualnie aktor studiuje filozofię i teologię na Uniwersytecie w Dublinie. Swoją przyszłość wiąże z karierą akademicką ale nie wyklucza, że jeszcze zmieni zdanie. Życie jest przecież nadal otwartą książką.

Joffrey Baratheon - memy

W związku z tym, jak nielubiana była postać Joffreya, w internecie powstało wiele memów na jego temat. Internauci lubili wyładowywać swoje emocje związane z okropnymi czynami tej postaci za pomocą śmiesznych obrazków. Oto niektóre z nich:

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Gdzie oglądać Grę o Tron online? Finałowy odcinek chcą zobaczyć wszyscy
  2. Co się wydarzyło w 4. odcinku Gry o Tron? Krajobraz po wielkiej bitwie (SPOILERY)
  3. Kiedy premiera finałowego odcinka Gry o Tron? Fani czekają z zapartym tchem
  4. Jaime Lannister - tragiczny bohater Gry o Tron
  5. Dzień Żółwia - dlaczego to święto jest ważne?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News