Joanna Szczepkowska szokuje. Przeprasza za swojego dziadka

Joanna Szczepkowska szokuje. Przeprasza za swojego dziadka

Joanna Szczepkowska zadziwiła polską opinię publiczną! Oficjalnie przeprosiła za swojego dziadka, zabierając głos w dyskusji na temat nowelizacji ustawy o IPN.

Polska aktorka i pisarka postanowiła wypowiedzieć się w sprawie nowelizacji kontrowersyjnej ustawy, podpisanej już przez Andrzeja Dudę. Gwiazda wspomniała więc słowa swojego dziadka, które wiele lat temu wstrząsnęły jej rodziną.

Szczepkowska szokuje

- "Za co szanuję Hitlera – to za to, że wymordował Żydów" – to zdanie powiedział mój dziadek, Michał Szczepkowski. Ojciec mojego ojca. Polak od najdalszych pokoleń - zdradziła Szczepkowska. ZOBACZ TAKŻE: Będzie wojna? Izrael zbombardował irańskie cele - Kiedy (dziadek - red.) owdowiał, rodzice zdecydowali, że zamieszka z nami w Warszawie. To zdanie powiedział przy obiedzie i był to ostatni obiad, jaki z nami zjadł, i ostatni dzień w naszym mieszkaniu. Moja matka w milczeniu pakowała rzeczy swojego teścia. Nie miałam wtedy pojęcia o tym, że ma żydowskie pochodzenie. Do końca życia nie powiedziała mi, że jej matka, a moja babka, pochodziła z ortodoksyjnej rodziny żydowskiej, a jej ślub z Janem Parandowskim, moim dziadkiem, był dla nich poważnym odstępstwem od żydowskich nakazów - dodała także gwiazda.

Wstrząsające wspomnienia

- Kiedy po latach, badając dzieje rodziny, zorientowałam się we wszystkich zawiłościach jej pochodzenia, zadawałam sobie wiele pytań. (...) Mój przyszły dziadek, Michał Szczepkowski ochotniczo pomagał w zagładzie rodziny mojej przyszłej babki. (...) Silnie odczuwam wspólnotę z Polakami i dlatego właśnie, jako Polka, przepraszam za swojego dziadka. Wstydzę się za niego jako Polka, wstydzę się za niego jako za Polaka - napisała także odważnie Szczepkowska, a jej wyznanie zadziwiło skupioną na dyskusji o nowelizacji ustawy o IPN opinię publiczną. ZOBACZ TAKŻE: To się skończy fatalnie. Amerykanie zamordowali 100 Rosjan
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News