Joanna Senyszyn zamierza mocno dopiec księżom. Jej odważny pomysł dotyczy cmentarzy

Joanna Senyszyn zamierza mocno dopiec księżom. Jej odważny pomysł dotyczy cmentarzy Źródło: youtube.com/OnetRano

Joanna Senyszyn nigdy nie kryła swojej niechęci do przedstawicieli Kościoła Katolickiego. Od lat szokuje Polaków swoimi wypowiedziami na temat księży i religii. Tym razem dopiekła duchownym, a przy okazji powiedziała, jaki pomysł na pochówki.

Joanna Senyszyn wróciła do świata wielkiej polityki. Jako liderka na liście SLD w okręgu gdyńsko-słupskim zaczęła zwracać większą uwagę wyborców i internautów. Polityk bez oporów dzieli się swoimi nawet najbardziej kontrowersyjnymi opiniami na Twitterze. Tam też ukazał się post europosłanki, w którym dzieli się z internautami pomysłem dotyczącym cmentarzy.

Joanna Senyszyn znowu szokuje swoimi pomysłami

Ostre słowa, jakie Joanna Senyszyn najczęściej wypowiada na temat księży, nikogo nie dziwią. Można wręcz powiedzieć, że polityk znana jest przede wszystkim ze swojego wrogiego podejścia do Kościoła. Jedni ją za to kochają, inni wręcz przeciwnie, w każdym razie jedni i drudzy nigdy się na niej nie zawiodą, jeśli chodzi o kontrowersyjne pomysły.

Niedawno europosłanka napisała na swoim Twitterze post, w którym nie tylko krytykuje księży i ich "pociąg do pieniędzy", ale też zaprezentowała sposób na zmniejszenie ich zarobków. Nie wszystkim ten pomysł przypadnie do gustu - zwłaszcza, że dotyczy cmentarzy i pogrzebów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Kler szaleje z opłatami za pochówek. Zdzierają z wiernych bez sumienia i przyzwoitości, bo ich nie mają. Liczy się szmal. „Na księdza” idą dla kasy i wygodnego życia. Ale jest rozwiązanie szybkie i proste: komunalizacja cmentarzy katolickich. Na komunalnych ceny są umiarkowane - napisała.

Internauci reagują na wpis posłanki

Internauci od razu żywo zareagowali na kontrowersyjny pomysł. Choć Joanna Senyszyn zapewne się z tym liczyła, pod wpisem pojawiło się mnóstwo negatywnych opinii na temat takiego rozwiązania. Wyjątkowo często przewijały się porównania do komunizmu.

- Bezczelna kobieto... Chowałam syna niedawno, nie chciał ksiądz złotówki przyjąć, na mszę również. Wróci do ciebie ta podłość. To wy braliście, okradaliście naród... - napisała wściekła internautka.

- A niby na jakiej POdstawie? Komuno wróć czy jak?! - pyta druga.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutne informacje. Nie żyje Lucjan Węgrowicz
2. Renta dożywotnia wytrychem oszustów. Zabiorą i zostawią z niczym

- Sama sobie leż na komunalnym cmentarzu, jak dla mnie powinnaś zaklepać miejsce gdzieś pod Moskwa- ja chcę mieć swój grób na cmentarzu katolickim, bez leżących obok komuchów - dodał inny.

- Jeśli nie ma pani pieniędzy, to proszę przyjechać do mojej parafii. Tutaj nie jest tak jak pani mówi, jest ok - sugeruje następna użytkowniczka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiadomo, gdzie Piotr Woźniak-Starak chciał zabrać swoją żonę za 3 dni. Nie zdążył. To było ich wyjątkowe miejsce
  2. Józef Oleksy wyjawił straszliwe informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. To się aż nie mieści w głowie
  3. Tata przez 13 lat odwiedzał miejsce, w którym umarł jego syn. Pewnego dnia znalazł tam wiadomość i płakał przez godzinę
  4. Mąż zadzwonił ze sklepu, ile kupić wody, odpowiedziała 12. Jak zobaczysz z czym wrócił popłaczesz się ze śmiechu
  5. 5-latka po raz pierwszy poszła do szkoły. Gdy rodzice przyjechali odebrać córkę, zabrakło im słów

Źródło: Twitter

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu