"Z rządu robi się kółko różańcowe". Senyszyn krytycznie o związkach Kościoła z PiS

"Z rządu robi się kółko różańcowe". Senyszyn krytycznie o związkach Kościoła z PiS Źródło: YouTube - Jej Perfekcyjność

Joanna Senyszyn postanowiła wypowiedzieć się na temat obecnego stanu polskiej polityki. Jej słowa dotyczące rządów Prawa i Sprawiedliwości są wyjątkowo krytyczne. Aktywistka mówiła o związkach partii rządzącej z Kościołem.

Joanna Senyszyn uchodzi za skandalistkę, osobę, która doprowadza do wielu dyskusji i kłótni zawsze tam, gdzie się pojawia. Pomimo braku aktywności politycznej od dłuższego czasu była eurodeputowana postanowiła zabrać głos w sprawie tego, jak obecnie wygląda stan polskiej polityki wobec licznych związków partii rządzącej z Kościołem.

Kobieta jasno dała do zrozumienia, że nie podoba jej się to, podobnie jak dziesiątkom tysięcy Polaków, którzy nie godzą się na to, by Prawo i Sprawiedliwość rządziło naszym krajem w ścisłej współpracy z Kościołem. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niebawem PiS wywalczy w wyborach drugą kadencję rządów w Sejmie wobec kłótni i poróżnień w opozycji.

Joanna Senyszyn o rządach PiS

- W tej chwili mamy absolutny sojusz tronu z ołtarzem. Kościół jest na usługach PiS-u, a PiS jest na usługach Kościoła, tutaj widać tę symbiozę: politycy PiS biorą udział w mszach, pielgrzymkach, obściskują się z Rydzykiem, tańczą, śpiewają, po prostu robi się jakieś kółko różańcowe z rządu no i teraz to jest barterowa wymiana, my - czyli rząd - dajemy wam grube pieniądze z budżetu, a wy za to prowadzicie nam kampanię wyborczą z ambon - stwierdziła wprost Joanna Senyszyn.

Była europosłanka zauważyła, że partia rządząca chce budować swój wizerunek na podkreślaniu swojej niechęci do osób homoseksualnych, co jej zdaniem jest oburzające i zasługuje na surową naganę.

Joanna Senyszyn mówi o obecnym rządzie

- 30 lat religii w szkołach nie spowodowało, że Polacy są łagodniejsi, że to nowe pokolenie jest bardziej ewangeliczne, że kieruje się miłością bliźniego, wręcz przeciwnie - jest coraz większa nienawiść, coraz większy hejt. Winny jest Kościół, który zamiast namawiać ludzi do dobra, zajmuje się polityką, wyłudzaniem pieniędzy od państwa - twierdzi Senyszyn.

Dzisiaj grzeje: 1.Nie żyje jedno z polskich pięcioraczków. Nowe, druzgocące informacje Polsatu ws. pozostałej czwórki
2. Produkty w Biedronce możecie kupić o 70% taniej. Pokazujemy Wam metodę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Joanna Senyszyn nie od dziś uchodzi za wielką przeciwniczkę rządu Prawa i Sprawiedliwości i z pewnością nie zmieni się to. Była eurodeputowana stara się uzmysłowić Polakom, że partia rządząca nie ma nic do zaoferowania, choć sama do polityki może nie wrócić.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ewa Farna w rozpaczy. Do sieci wyciekły jej intymne zdjęcia z WULGARNYMI opisami. Fani gwiazdy przerażeni. Kto za tym stoi?
  2. Aleksandra Kwaśniewska unika tego tematu jak ognia. Prawda w końcu wyszła na jaw! Tego nikt się po niej nie spodziewał!
  3. Peugeot 308 już za 538 pln miesięcznie. Zapisz się na jazdy już dziś
  4. Gdy chora Marta Domagała usłyszała o przerzutach raka powaliło ją na kolana. Ale diagnoza córki przeraziła ją jeszcze bardziej
  5. Mama urodziła dziecko z nieprawdopodobnie długimi włosami. Gdy je zobaczycie, oczy wam wyjdą z orbit
  6. Wielka gwiazda serialu "Przyjaciółki" przyjęła ostatnie namaszczenie. O tym nie wiedział prawie nikt

źródło: Polityczek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News