Nowoczesna w rozsypce! Kolejne odejścia z partii po Wielgus

Nowoczesna w rozsypce! Kolejne odejścia z partii po Wielgus Źródło: fot. Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Partia Nowoczesna jest w rozsypce. W środę rano jedna z najbardziej rozpoznawalnych posłanek partii Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała o opuszczeniu jej szeregów. Teraz z partii odeszła kolejna znana twarz - Joanna Schmidt.

O odejściu z partii, podobnie jak Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt poinformowała na Twitterze. Kolejne odejścia z ugrupowania są pokłosiem silnego rozłamu w partii. Jednym z jego objawów jest złożony wcześniej przez grupę posłów partii wniosku o złożenie Kamili Gasiuk-Pihowicz ze stanowiska szefowej klubu poselskiego.

Joanna Schmidt odchodzi z Nowoczesnej

Odchodzę z Nowoczesnej. Dziękuję wszystkim za 3-letnią współpracę. Moim 36 tys. wyborcom deklaruję dalszą pracę na rzecz wartości liberalnych - napisała na Twitterze posłanka. Do posta dołączyła zdjęcie oświadczenia, w którym wyjaśnia swoje stanowisko. Jak podkreśla, głównym motorem do podjęcia decyzji było opuszczenie partii przez Joannę Scheuring-Wielgus. Ponadto jej zdaniem Nowoczesną zaczęło rządzić "partyjniactwo", zaś podstawowe wartości, które przyświecały partii przy jej powstawaniu są łamane. - Niestety nie mogę się zgodzić na sposób, w jaki dzisiaj traktowane są wartości Nowoczesnej i osoby, które na rzecz tych wartości pracują. Partyjniactwo nigdy nie miało być credo Nowoczesnej. Dlatego dziś podjęłam trudną dla mnie decyzję o opuszczeniu Klubu Poselskiego i partii Nowoczesna - napisała Joanna Schmidt w oświadczeniu.

Kim jest Joanna Schmidt?

Schmidt należała do grupy organizującej partię z Ryszardem Petru na czele. Po rejestracji partii została członkiem jej zarządu, zaś w 2016 roku - wiceprzewodniczącą. W 2016 roku okazało się, że spotyka się z przewodniczącym partii, chociaż oboje byli w tym czasie w związkach małżeńskich. To doprowadziło do poważnego kryzysu na tle obyczajowym. W okresie protestów sejmowych w grudniu 2016 roku została przyłapana z Petru w samolocie lecącym na Maderę. Z tego powodu straciła stanowisko wiceprzewodniczącej partii, chociaż jej partner Ryszard Petru wówczas jeszcze pozostał szefem partii. Jest już kolejną osobą, która po przejęciu władz w Nowoczesnej przez Katarzynę Lubnauer oraz w klubie poselskim przez Kamilę Gasiuk-Pihowicz odchodzi z partii. W środę rano podobną decyzję podjęła Joanna Scheuring-Wielgus. Obie posłanki już wcześniej zawiesiły swoje członkostwo w klubie. Miało to miejsce po tym, jak w Sejmie głosowany był projekt liberalizujący prawo aborcyjne. Liczna grupa posłów Nowoczesnej nie wzięła udziału w głosowaniu. W konsekwencji projekt upadł. Swoje członkostwo w klubie przywróciły 2 lutego, teraz jednak obie opuściły ugrupowanie. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Nowoczesna wylatuje z Sejmu. To koniec zjednoczonej opozycji?
  2. Rozłam w Nowoczesnej. Odchodzą czołowi posłowie
  3. Ryszard Petru i Kamila Gasiuk-Pihowicz stracili immunitet!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News