Policja ściga poseł Scheuring-Wielgus. Chcą postawić jej zarzuty
Marcin Owczarek - 10 Stycznia 2019

Policja ściga poseł Scheuring-Wielgus. Chcą postawić jej zarzuty

Joanna Scheuring-Wielgus ma poważne kłopoty. Policja ściga poseł za sprawę sprzed roku. Zamierzają postawić jej zarzuty, ale na przeszkodzie stoi jeden problem. Czy Sejm się na to zgodzi i jak to się skończy dla posłanki?

Joanna Scheuring-Wielgus to znana posłanka, która bardzo aktywnie działa na rzecz obywateli. Dała się poznać od dobrej strony, kiedy wspierała protestujących niepełnosprawnych. Broniła ich zaciekle i walczyła o prawa dla nich. Posłanka udzielała się także w każdym czarnym proteście, jaki się dotychczas odbył.

Posłanka walczy o prawa obywateli

Ostatnio część członków Nowoczesnej przeszło do Platformy Obywatelskiej. Scheuring-Wielgus wstąpiła do ugrupowania "Teraz!", której szefuje Ryszard Petru i dalej realizuje swoje polityczne obietnice. Jednakże może się to niedługo skończyć, gdyż policja chce się dobrać do posłanki. Wszystko będzie zależało od jednej decyzji Sejmu. Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk przesłał do Marszałka Sejmu Kuchcińskiego wniosek o zniesienie immunitetu posłance Wielgus, gdyż chcą jej postawić zarzuty. Jak twierdzi policjant, posłanka miała się dopuścić wykroczenia w sierpniu 2018 roku. Według opozycji nie było to nic wielkiego.

Joanna Scheuring-Wielgus przeciwko pedofilii w kościele

Sprawa dotyczy protestu z zeszłego roku. Joanna Scheuring-Wielgus brała udział w akcji przed bazyliką św. Jana Chrzciciela w Toruniu. Trwało tam zgromadzenie, które sprzeciwiało się chowaniu pedofilii wśród duchownych pod dywan. Posłanka miała wywiesić plakat z napisem "Baby Shoes Remember. Stop pedofilii". Policja podaje informację, że posłanka dopuściła się wykroczenia, wywieszając plakat bez zgody zarządcy tego miejsca, w którym się znajdowali. O wniosku sama poinformowała za pośrednictwem Twittera. Pod postem napisała: - Komenda Główna Policji zgłasza wniosek o zabranie mi immunitetu w związku z akcją #BabyShoesRemember. Jeśli mam być karana za to, że stoję po stronie ofiar, a nie sprawców i ujawniam przypadki księży pedofilów, to jestem z tego dumna. Z immunitetem czy bez NIE ODPUSZCZĘ! - napisała Joanna Scheuring-Wielgus.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
rodzina królewskaRodzina królewska musi tego żałować. Wielka Brytania poznała jej mroczne sekretyCzytaj dalej
Posłanki broni również jej kolega Ryszard Petru i jednocześnie apeluje do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego: - Za wywieszenie dziecięcych bucików i ściganie pedofilów polskie państwo chce ukarać i odebrać immunitet Joannie Scheuring-Wielgus. Panie ministrze Joachimie Brudziński, powinien Pan jak najszybciej wycofać wniosek pana podwładnego - napisał Petru. Teraz wszystko zależy od Sejmu. To on podczas głosowania może uchylić immunitet posłance. Jeżeli to zrobi, czekają ją konsekwencje za takie działanie. PiS może jej nie odpuścić, a to przecież oni mają większość w Sejmie.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. PO nie chce Tuska w Polsce? Zadziwiająca decyzja władz partii
  2. Glapiński nie boi się Kaczyńskiego. Powód? Bardzo prosty
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
GłówneHoroskop runiczny 2019: Co cię czeka w nowym roku? Runy zdradzają tajemnice!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News