Zdecydowane słowa Joanny Racewicz. Wielkie emocje po incydencie z Ogórek

Zdecydowane słowa Joanny Racewicz. Wielkie emocje po incydencie z Ogórek Źródło: youtube.com

Joanna Racewicz postanowiła odnieść się do sytuacji, która miała miejsce przed siedzibą TVP, gdzie została zaatakowana dziennikarka tej stacji - Magdalena Ogórek. Była prezenterka Panoramy zdecydowanie sprzeciwiła się aktom przemocy.

Joanna Racewicz z TVP była związana od lat 90-tych, z krótką przerwą w TVN-ie w latach 2007-2010. Na antenie telewizyjnej Dwójki prowadziła Panoramę oraz poranny program Pytanie Na Śniadanie. W marcu ubiegłego roku została zawieszona w pełnieniu swoich obowiązków. Oficjalną przyczyna tego było reklamowanie przez nią produktów dietetycznych na Instagramie. Zdaniem władz stacji było to lokowanie produktów bez wiedzy i zgody kierownictwa programu. Racewicz postanowiła odejść z Telewizji Polskiej. Twierdziła, że próbowała się porozumieć w tej kwestii z władzami TVP, jednak nie było rozmowy, a sama telewizja wydała oświadczenie w tej sprawie. Po jego publikacji prezenterka pożegnała się z widzami i złożyła wypowiedzenie.

Joanna Racewicz komentuje atak na Magdalenę Ogórek

Była dziennikarka TVP postanowiła zabrać głos w sprawie ataku na dziennikarkę telewizji publicznej. W rozmowie z Wirtualną Polską Joanna Racewicz wzięła w obronę Magdalenę Ogórek, dodając jej otuchy oraz wsparcia. Stwierdziła że przeraża ją wszechobecna mowa nienawiści, a jej czyny są konsekwencją. Porównała ten atak do tragicznych wydarzeń w Gdańsku, w którym nożownik zabił prezydenta Pawła Adamowicza. - Tam, gdzie zaczynają się rękoczyny - kończy się akceptacja - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską Joanna Racewicz. - Przeraża mnie mowa nienawiści. Czyny są jej konsekwencją, co zamanifestowało się podczas ataku nożownika na prezydenta Gdańska. Miało być lepiej a jest tylko gorzej - dodała była prowadząca Panoramy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Dziennikarze portalu WP.pl próbowali, by głos w tej sprawie zabrał również były pracownik tej stacji Michał Cessanis, który jest obecnie partnerem wiceprezydenta Warszawy, Pawła Rabieja. Jednak były dziennikarz nie chciał wypowiedzieć się publicznie na ten temat, jednak jak dodał "wysłał do Magdy słowa wsparcia".

Magdalena Ogórek zaatakowana przez protestujących pod siedzibą TVP.

W sobotę wieczorem dziennikarka Magdalena Ogórek, po wyjściu z siedziby TVP została zaatakowana przez grupę protestujących. Nagranie z tego zdarzenia zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Z filmu wynika, że prowadząca program Studio Polska oraz była kandydatka na prezydenta Polski z 2015 roku była obrażana słownie, a jej samochód został oklejony kartkami z obraźliwymi tekstami, a także obity i zarysowany. Ten incydent potępili przedstawiciele wszystkich opcji politycznych, dziennikarze oraz internauci. To co się stało, wielu nazywało linczem. Sprzeciw wobec takich zachowań wyrazili także ci, którzy na co dzień nie sympatyzują z Magdaleną Ogórek i TVP. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Skandaliczny wpis Palikota o incydencie z Ogórek. Nawet opozycja zaniemówiła
  2. Robert Janowski ujawnił kulisy TVP. To była próba zastraszania
  3. Kurski nie musi się bać o posadę? RMN nie zajmie się wnioskiem w jego sprawie
  4. Córka gwiazdy zmarła i OSIEROCIŁA dwójkę dzieci. Piosenkarka z ROZPACZY zawiesiła karierę
  5. Anna Jantar przeżyła SZOK, gdy nakryła męża ze swoją RYWALKĄ. To był cios prosto w serce
  Następny artykuł