Skandaliczne słowa Cejrowskiego o Joannie Mazur. "Akademik to luksus"

Skandaliczne słowa Cejrowskiego o Joannie Mazur. "Akademik to luksus" Źródło: Screen/youtube/Wojciech Cejrowski

Joanna Mazur to polska multimedalistka mistrzostw Europy, a także świata. Niedawno na jaw wyszło, w jak skandalicznych warunkach żyje, na Wojciechu Cejrowskim nie robi to jednak wrażenia. Stwierdził, że tego typu warunki to "luksus", a mistrzyni nie powinna na nie narzekać.

Joanna Mazur pomimo swoich nieprawdopodobnych osiągnięć, dzięki którym o Polsce usłyszał niemal cały świat, przez większość swojego życia mieszkała w fatalnych warunkach. Były one wręcz zagrożeniem dla jej zdrowia, a sytuacja materialna nie pozwalała na poprawę sytuacji. Według internautów, a także mediów, lekkoatletka zdecydowanie nie zasługiwała na taki los.

Innego zdania jest jednak Wojciech Cejrowski, który na swoim oficjalnym kanale na Youtube w "Radiowym Przeglądzie Prasy" zasugerował, że tego typu warunki życia nie są wcale złe, a Joanna Mazur nie powinna narzekać. To oburzyło użytkowników sieci i rozpętało ogromną burzę. 

Joanna Mazur według Cejrowskiego nie miała powodu do narzekań

W "Radiowym Przeglądzie Prasy" Cejrowski postanowił na tapetę wziąć głośną i bardzo medialną sprawę Joanny Mazur. Mistrzyni, która uczestniczyła w ostatniej edycji "Tańca z gwiazdami", podzieliła się na antenie informacją o warunkach, w których żyje.

Zdjęcia, które obiegły Internet wstrząsnęły wszystkimi użytkownikami. Nie mogli uwierzyć, że olimpijka mieszka w takim miejscu. W domu nie miała nawet toalety, dotychczas bowiem korzystać musiała z "wychodka", który znajdował się na zewnątrz akademika, w którym wynajmowała pokój.

Cejrowski zapoznał się z jej warunkami życia. Postanowił opowiedzieć swoją własną historię. Powrócił wspomnieniami do czasów, gdy sam mieszkał w podobnych warunkach. Krótko skwitował, że tego typu sytuacja materialna nie powinna być powodem do narzekań.

 - (...) Mieszka w internacie. Internat i akademik to jest luksus - mówił Cejrowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podróżnik przy okazji wspomniał także o osobach niepełnosprawnych, które zna. Wyznał, że nie chcą być one traktowane jako chore, bowiem w żaden sposób im to nie pomaga, a to, co zrobiła stacja Polsat z Joanną Mazur jest dla niego niezrozumiałe, bowiem historia Joanny to jego zdaniem "historia zwycięzcy".

Następnie odniósł się do słów Andrzeja Grabowskiego, który nie mógł uwierzyć w jakich warunkach żyje Joanna Mazur, a także nie mógł zrozumieć, jak mogło do tego dopuścić polskie państwo. Cejrowski zwrócił się do aktora mówiąc, że państwo polskie nie jest od tego, aby polepszać czyjeś warunki materialne - bez względu na to, czy chodzi o osobę niepełnosprawną, czy nie. Poza tym jeśli chce, to powinna sama zorganizować sobie pieniądze - np. pożyczając je od rodziny.

Wszystkie te ostre słowa rozsierdziły internautów, którzy w komentarzach publikowanych w sieci oraz na portalach społecznościowych nie kryli słów oburzenia. Większość zgodnie twierdziła, że reakcja Mazur wyraźnie pokazywała, że sportsmenka była wdzięczna Polakom za każdą zorganizowaną pomoc. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 44-letnia gwiazda po porodzie pokazała się w bikini. Wygląda obłędnie
  2. Krystyna Pawłowicz w młodości była naprawdę ładna. Jak posłanka wyglądała kiedyś?
  3. Barbara Kurdej-Szatan znowu popłynęła na imprezie? Do sieci trafiły zdjęcia
  4. TVN zapowiada najgorszy kataklizm od lat. Niszczycielski cyklon uderzył w kontynent
  5. Rodowicz mieszka w 100-letniej willi, która ścina z nóg
  6. Rozpaczliwe informacje Polsatu. Z ciężarówki ciekła krew. Gdy policjanci podeszli, zamarli

Źródło: Youtube

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News