Polka z szansą na Oscara! Stanie obok Nicole Kidman, Lady Gagi i innych światowych gwiazd

Polka z szansą na Oscara! Stanie obok Nicole Kidman, Lady Gagi i innych światowych gwiazd

Polska filmografia coraz bardziej punktuje w oczach Hollywood. Po sukcesach reżysera Pawła Pawlikowskiego kolejna osoba z Polski ma szansę na Oscara. Joanna Kulig wkrótce może stanąć na czerwonym dywanie obok takich gwiazd jak Nicole Kidman, Amy Adams, Saoirse Ronan czy Lady Gaga. Dziennikarze zachwycają się jej grą aktorką.

Wszyscy mieli wysokie oczekiwania wobec polskiej reprezentacji piłki nożnej. Niestety ta, delikatnie mówiąc, nie popisała się swoim umiejętnościami w Rosji. Może, zamiast mieć wysokie oczekiwania wobec polskich sportowców, powinnyśmy zwrócić uwagę na polskie kino, a szczególnie na najnowszy film Pawła Pawlikowskiego - "Zimna Wojna". Po pozytywnym odbiorze podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes oraz otrzymaniu nagrody za najlepszą reżyserię, Amerykański portal The Playlist opublikował wstępną listę faworytek do oscarowej nominacji w kategorii Najlepsza Aktorka. Wśród nich znalazła się także Polka, Joanna Kulig.

Joanna Kulig zdobędzie nominację do Oscara?

Według Amerykańskiego magazynu "Indie Wire" Joanna Kulig dała prawdziwy popis kunsztu aktorskiego, a jej występ jest wspominany obok największych nazwisk Hollywood. W opublikowanej przez "The Playlist" liście możliwych nominacji do Oscara w kategorii na Najlepszą Główną Aktorkę trafiły między innymi: Nicole Kidman za "The Destroyer", Amy Adams za "Backseat", Olivia Colman za "The Favourite", Viola Davis z rolą w "Widows", Lady Gaga za "A Star is Born", Melissa McCarthy za "Can You Ever Forgive Me?", Saoirse Ronan za "Mary Queen of Scots" oraz Felicity Jones za film "On the Basis of Sex". Joanna Kulig za role w filmie "Zimna Wojna" jest wspomniana jako jedyna w gronie typowanych nieanglojęzycznych aktorek i ma realne szanse na dołączenie do nominowanej dziewiątki. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Przyjaciółka Kozidrak zdradziła jej tajemnice. Obdarła ją z prywatności do cna
  2. Przykre. Biedronka okrutnie poniżyła piłkarzy polskiej reprezentacji
  3. Wojna jurorów wstrząsnęła „Mam talent”! Czy w TVN uda się zażegnać kryzys?
  4. Uważajcie! Coraz więcej psów w Polsce jest ZAGROŻONYCH
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News