Mama Koroniewskiej umarła na chorobę, która zabija 100 tys. Polaków rocznie. Dlatego gwiazda zrobiła badania genetyczne

Mama Koroniewskiej umarła na chorobę, która zabija 100 tys. Polaków rocznie. Dlatego gwiazda zrobiła badania genetyczne Źródło: Instagram/joannakoroniewska

Joanna Koroniewska staje się synonimem zdrowego stylu życia. Aktorka i prezenterka promuje jednak nie tylko ćwiczenia i dietę, lecz także badania. Jej mama zmarła na chorobę, która zabija bardzo wiele osób, dlatego tak ważne jest regularne badanie się, co też robi Koroniewska.

Joanna Koroniewska słynie z propagowania zdrowych nawyków. Wystarczy przejrzeć jej Instagrama, by zauważyć, jak ważna jest dla niej choćby aktywność fizyczna. Zdrowy tryb życia to jednak nie tylko sport i odpowiednie odżywianie, lecz także badania. Aktorka, pomna swoich przykrych doświadczeń z przeszłości, chce oszczędzić ich swoim córkom, dlatego zrobiła sobie badania genetyczne. Wszystko przez to, że już jej matka zmarła na chorobę, która zabija 100 tys. Polaków rocznie. 

Joanna Koroniewska ma przykre doświadczenia. Choroba zabrała jej matkę

Nawet najzdrowszy styl życia nigdy nie gwarantuje, że uniknie się wszelkich chorób. Niektóre atakują niezależnie od wieku, kondycji czy wagi. Są zapisane w genach człowieka. Joanna Koroniewska postanowiła przeprowadzić badania genetyczne, by dowiedzieć się, czy jest obciążona chorobami dziedzicznymi.

Wszystko dlatego, że aktorka ma smutne doświadczenie z przeszłości. Jej rodzice zmarli, gdy była młoda. Ojca straciła, będąc dzieckiem - miała tylko 2 latka. Mama z kolei zachorowała na raka, który co roku zabija tysiące ludzi. 

- Miałam 22 lata, gdy na raka zmarła moja mama. To ważny okres w życiu kobiety, wychodzi z domu, poznaje mężczyzn, nie wie, w którą stronę ma iść. Ja miałam szczególnie ciężką sytuację, bo nie posiadam rodzeństwa, więc mama była moją jedyną ostoją - opowiadała mediom.

I właśnie chcąc oszczędzić swoim córeczkom - 10-letniej Janince i rocznej Helence - traumatycznych przeżyć, zdecydowała się na badania genetyczne. Zachęca też do tego innych.

Badania i zdrowy tryb życia. Warto o siebie dbać

Joanna Koroniewska otwarcie opowiada o korzyściach badań genetycznych. Dzięki nim lekarze mogą wykryć choroby, które mogą zaatakować w przyszłości. To 300 schorzeń u dzieci i około 60 u dorosłych. Świadomość jest dla aktorki bardzo ważna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ale to nie wszystkie plusy. Artystka wyjaśniała, że badanie pomogło też zdecydować, czy dziecko może dostać znieczulenie ogólne.

- Miałam taką sytuację ze starszą córką. To był zwykły zabieg, ale dość ciężki. I tak się przestraszyłam, że coś jej się stanie, że w końcu się wycofałam - opowiadała o swoim doświadczeniu.

Dawniej Koroniewska nie dbała aż tak o zdrowie, jak teraz - była choćby palaczką. Na zmianę stylu życia miało wpływ poznanie męża, Macieja Dowbora oraz zajście w ciążę. Aktorka wzięła z męża przykład i zaczęła uprawiać sport. Dowbor regularnie bierze udział w zawodach triathlonowych. Rodzice wierzą, że także ich córki złapią sportowego bakcyla i będą prowadzić zdrowy tryb życia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta piła napój przez słomkę. Następnego dnia już nie żyła. Gdy lekarze ją zobaczyli, byli PRZERAŻENI
  2. Ewa Farna poruszyła cały internet tym zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  3. Nigdy nie kupuj w sklepie tego popularnego chleba. Może być silnie rakotwórczy
  4. Mieszkańcy przekazali policji cenne informacje dot. Dawida. Potwierdziły ustalenia służb
  5. Sąsiedzi rodziny Dawida zabrali głos. Ich reakcja mówi wszystko
  6. Pani Katarzyna przekazała rozrywające serca informacje ws. poszukiwań Dawida. W mieszkańców wstąpiła nowa nadzieja

Źródło: Pomponik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News