Joanna Gibner spoczywa na dnie jeziora.
youtube.com/Reporter Na Tropie
Klaudia Bochenek - 5 Maja 2019

Mąż zabił ją z zazdrości. Czy nastąpi przełom w śledztwie Joanny Gibner?

Joanna Gibner zaginęła w 1996 roku. Od tamtego czasu sprawa nabrała rozgłosu głównie przez brak dowodów w dochodzeniu i nieudolne działanie służb. W końcu ma nastąpić przełom - wiadomo już, gdzie dokładnie spoczywa ciało, należy je jedynie wydobyć.

Joanna Gibner miała jedynie 23 lata, kiedy zaginęła. Tragizmu dodaje fakt, że była zaledwie trzy tygodnie po ślubie - życie stało przed nią otworem. Wszystko przekreślił jej mąż zabójca - Marek, który później grał zrozpaczonego przed kamerami i mieszkańcami Dywit. Wszystko przez uczucie Joanny do innego mężczyzny. Urażony mąż postanowił ją zabić z pomocą swojego brata i pozbyć się ciała w Jeziorze Dywickim.

Joanna Gibner była długo poszukiwana

Jej mąż, z zawodu budowlaniec, był pewien, że Joannazaginęła. Usilnie trzymał się tej wersji wydarzeń. Wydawałoby się, że sprawa ucichnie i Joanna nadal pozostanie w policyjnej bazie ze statusem zaginionej. Rodzina kobiety obstawała przy swoim - za zniknięciem Joanny stoi jej mąż.

Madeleine McCannPrzełom w śledztwie Madeleine McCann. Opublikowano wizerunek mordercyCzytaj dalej

Nie patrzyli biernie na działania służb - wzięli udział w programie "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" i udali się z wizytą do jasnowidza Jackowskiego. Ten w swojej wizji widział Joannę, która odeszła ze starszym mężczyzną i jest pod wpływem narkotyków. Bezsilna rozpacz matki kobiety utrzymała się aż do 2003 roku.

Przełom w śledztwie i okoliczności zdarzenia

16 września 2003 roku rodzina Joanny na nowo zapałała energią, ponieważ pojawiły się nowe zeznania. To Emilia, była dziewczyna Marka udała się na policję i opowiedziała śledczym, że to mężczyzna stoi za zabójstwem żony. Emilia miała bowiem kontakt ze swoim byłym partnerem i była zdziwiona, dlaczego jego własny brat Arkadiusz go szantażuje w okrutny sposób. Gdy zaczęła drążyć, mężczyzna wyznał jej, że to on 7 lat temu zabił swoją żonę, a brat tak się zachowuje, ponieważ pomagał mu zatrzeć ślady.

Feralnego 17 września 1996 roku Marek stracił pracę i był przez to bardzo nerwowy. Do tego dochodziła złość na żonę, która prowadziła rozrywkowy tryb życia i liczne flirty. W chwili gniewu uderzył ją pięścią w głowę, a potem udusił. Ciało schował w wersalce. Dopiero po 2 dniach poprosił brata o pomoc. Razem wsadzili obciążone ciało do torby turystycznej i udali się nad Jezioro Dywickie. Marek wypłynął pontonem na środek akwenu i wrzucił torbę do wody.

Śledczy przeszukując mieszkanie Marka mogliby od razu postawić mu zarzuty, gdyby tylko zajrzeli do wersalki, gdzie były liczne ślady po ciele Joanny. Niestety ominęli ten mebel.

Ciało "Świtezianki" zostanie wydobyte

Dzięki zeznaniom rodziny, Arkadiusza i Emilii, sąd wydał wyrok 15 lat więzienia dla Marka. Mężczyzna zakończył odsiadkę w 2018 roku. Zmarł kilka tygodni temu, a rodzina jest spokojna, że już nikogo nie skrzywdzi.

W 2006 roku jezioro przeszukiwała Marynarka Wojenna. Znaleźli wówczas coś na kształt pakunku, ale nie mieli możliwości go wydobyć. Teraz osoby, które są zaangażowane w wydobycie ciała Joanny mają do dyspozycji dokładną mapkę, narysowaną przez Arkadiusza. Wiedzą więc, w którym punkcie szukać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

kinga rusinCzym naprawdę zajmuje się Kinga Rusin? Zadziwiające informacjeCzytaj dalej

Jednak takie działania są dość kosztowne. Całej akcji podjęła się Fundacja Na Tropie, która pomaga rodzinom zaginionych osób. W poszukiwaniach i wydobyciu ma brać udział między innymi Grupa Nurkowa 5 Fal. Całe przedsięwzięcie może pochłonąć 10 tysięcy złotych. Zazwyczaj takie działania szacowane są na 300 tysięcy złotych. Fundacja jednak jest pewna, że uda się to zrobić taniej i uruchomili w tym celu zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów.

- To będzie na pewno trudna akcja. Prawdopodobnie nie będzie tam nic widać i zajmie to dużo czasu. Będę chciał odnaleźć przede wszystkim metalowe elementy, które miały zostać wrzucone do wody. Mam zamiar użyć podwodnego wykrywacza metalu. Po 23 latach może być na nich nawet metr mułu, a my będziemy tak naprawdę szukali igły w stogu siana - mówił Radosław Jurkowski.

Poszukiwania ciała mają rozpocząć się już w czerwcu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP: Nie żyje piękna dama. Została znaleziona MARTWA w pokoju hotelowym
  2. Ś.p. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska spisała MILIONOWY testament! Wiadomo, kto go odziedziczy, opadną Wam szczęki
  3. Sensacyjne doniesienia zagranicznych mediów. Księżna Kate będzie mieć czwarte dziecko?!
  4. Opadną Wam szczęki. Dominika Gwit mocno schudła, wygląda jak petarda (Zdjęcia)
  5. Porażające oświadczenie byłego polskiego premiera. Lekarz zdiagnozował u niego nowotwór

świat według kiepskichBoczek z Kiepskich strasznie schudł przez paskudną chorobę. Metamorfozy, które wbijają w fotelCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News