Joanna Gibner poszukiwania
youtube.com Reporter Na Tropie
Klaudia Bochenek - 26 Maja 2020

Wznowiono poszukiwania ciała Joanny Gibner zabitej w 1996 roku. W akcji weźmie udział nurek, który odnalazł ciało Kacperka

Joanna Gibner miała zaledwie 23 lata, kiedy zaginęła. Była 3 tygodnie po ślubie i nie sądziła, że z ręki męża oraz jego brata spotka ją najgorsze. Małżonek potem udawał przed wszystkimi zrozpaczonego, a sam dobrze znał prawdę. Zwłok Joanny do tej pory nie odnaleziono. Dziś kolejnego podejścia podjął się wraz z ekipą Janusz Szostak, prezes Fundacji Na Tropie, który zajmował się sprawami zaginięć m.in. Ewy Tylman, Iwony Wieczorek czy też Mateusza Żukowskiego.

Joanna Gibner przez lata była uważana za osobę zaginioną. Tak twierdził jej mąż Marek. W rzeczywistości miał zabić żonę z powodu chorobliwej zazdrości, z pomocą brata zapakować jej ciało w torbę, obciążyć częściami samochodowymi i wyrzucić z pontonu ok. 70 m od brzegu do jeziora Dywickiego (8 km od Olsztyna).

Joanna Gibner została zabita 24 lata temu, jej ciała nie znaleziono

Rodzina jest przekonana, że za zabiciem Joanny Gibner stoi mąż. Próbowali nagłośnić sprawę za pomocą mediów, jeździli do jasnowidzów w nadziei, że nastąpi przełom w śledztwie. Ten miał miejsce w 2003 roku, kiedy na komendę zgłosiła się była dziewczyna Marka z informacją, że Arkadiusz (brat Marka) go szantażuje, a powodem miało być zabójstwo Joanny. Kobieta miała zginąć od ciosu w głowę, potem jej ciało 2 dni leżało w wersalce, a następnie zostało wrzucone do jeziora. Śledczy podczas przeszukiwania mieszkania pominęli sprawdzenie mebla.

Julia Wieniawa i babciaWieniawa pokazała przepiękną babcię, trudno oderwać od niej wzrok. Włosów może pozazdrościć jej niejedna nastolatkaCzytaj dalej

Sąd na podstawie zeznań byłej dziewczyny oskarżonego oraz jego brata zadecydował o karze 15 lat pozbawienia wolności. Marek wyszedł na wolność w 2018 roku, zmarł w lutym 2019 roku. Warto wspomnieć, że jezioro było przeszukiwane przez Marynarkę Wojenną w 2006 roku - znaleziono coś na kształt pakunku, jednak nie udało się go wydobyć. Podstawą do poszukiwań jest orientacyjna mapka narysowana przez Arkadiusza.

Janusz Szostak po raz kolejny na miejscu tragedii sprzed lat

- Poszukiwania zaczęliśmy rok temu, tylko nie zdążyliśmy zweryfikować wszystkich miejsc na jeziorze i został nam niewielki fragment, wielkości hektara, dwóch. Jezioro ma 19 hektarów, zostały miejsca, które są najbardziej prawdopodobne, że tam może być ciało. Chodzi też o miejsca, które wskazał brat mordercy, chociaż należy podchodzić do tego sceptycznie, to nie było precyzyjnie narysowane. [...] Nurkowie wskazali miejsce, ono wcześniej było już sprawdzane sonarami, mamy też wyznaczone kilka innych punktów, które będą sprawdzane do czwartku - opowiedział w rozmowie z nami Janusz Szostak, prowodyr poszukiwań Joanny Gibner.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Test psychologiczny obrazekCo widzisz jako pierwsze? Odruchowy wybór ujawni twoją najlepszą cechęCzytaj dalej

Janusz Szostak, prezes Fundacji Na Tropie zdradził, że dziś będą wykorzystywane magnesy neodymowe, które wytwarzają bardzo silne pole magnetyczne, co pozwala na wyciąganie z dna metalowych przedmiotów - torba z ciałem Joanny Gibner miała zostać nimi obciążona. W poszukiwaniach wykorzystywane są też sonary, a na miejscu pracuje Wodna Służba Ratownicza z Wrocławia. Na miejscu jest też Marcel Korkuś, nurek, który znalazł ciało zaginionego Kacperka.

- Zwrócił się do nas Marcel Korkuś, że on nam w tym pomoże, że może nas wesprzeć, zobaczymy, co z tego wyjdzie [...]. Jest ambitny, będzie szukał do upadłego - mówi Janusz Szostak.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie padł dzienny rekord. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło wiadomości dotyczące ozdrowieńców w Polsce
2. Kiedy otwarcie kin i siłowni? Premier Morawiecki zapowiedział IV etap luzowania obostrzeń

Brat Marka milczy, nie chce nic mówić na temat miejsca, gdzie może znajdować się ciało. Nadzieję na znalezienie szczątków daje fakt, że zwłoki znajdują się w torbie z tworzywa, które trudno rozpuszcza się w wodzie. Muł też robi swoje - pozwala niejako na konserwację ciała.

- Robimy to dla mamy Joanny, która chce pochować dziecko. Dzisiaj jest Dzień Matki, może właśnie dziś się uda - opowiada nam z nadzieją w głosie Janusz Szostak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe wyniki badań. Podali przyczynę dużej ilości zachorowań na Śląsku
  2. Znany polski sportowiec zachorował na nowotwór. Lekarze dają mu najwyżej półtora roku życia
  3. Umarł kilka minut po godzinie 8:00, nie wygrał ostatniej walki w swoim życiu. Dotarła do nas informacja o śmierci Wacława Hryniewicza
  4. Pies 3 miesiące czekał na szpitalnym korytarzu na swojego pana. Niestety, w końcu wydarzyło się najsmutniejsze
  5. Oszałamiająco piękna żona Michała Żebrowskiego pokazała ciążowe zdjęcie. Kilka słów pod fotografią sprawiło, że wszystko stało się jasne
  6. Trzycyfrowe ceny czereśni sięgnęły absurdu. Klienci są wściekli

Ślub panna młodaOkreślili jego żonę w bardzo niemiły sposób. Zdjęcia mówią same za siebie, padło wiele gorzkich określeńCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News