Matka Boska z tęczową aureolą. Joachim Brudziński: "Profanacja, kulturowe barbarzyństwo"

Matka Boska z tęczową aureolą. Joachim Brudziński: "Profanacja, kulturowe barbarzyństwo" Źródło: twitter.com/Krzysztof Kasprzak

Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji musiał zareagować szybko i zdecydowanie, gdy dowiedział się o tym, co stało się w płockiej parafii. To duży cios dla wiernych i osób religijnie zaangażowanych.

Joachim Brudziński nie ma zamiaru tkwić w bezczynności, gdy takie rzeczy mają miejsce w Polsce. To ogromny cios dla wszystkich wiernych. W mediach znów zrobiło się gorąco o doniesieniach z Płocka. W tamtejszej parafii świętego Maksymiliana Kolbego w nocy z 26 na 27 kwietnia miało miejsce sprofanowanie świętego wizerunku Matki Boskiej.

Matka Boska w kolorach tęczy - to odwet?

W sobotę rano, już po całym wydarzeniu, wierni którzy zgromadzali się w okolicach kościoła zaobserwowali w koszach na śmieci i przenośnych toaletach dziwne plakaty. Były to plakaty z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, a o wszystkim został natychmiast poinformowany proboszcz parafii. Można było zobaczyć, że aureole na wizerunkach nie miały złotego koloru, a były w kolorach tęczy lub jak to interpretują włodarze kościoła i osoby powiązane z polityką - kolorach LGBT.

To wydarzenie zostało szybko odebrano jako odwet za skandaliczną instalację i zachowanie księdza w dniach Wielkanocy. W Wielką Sobotę, podczas święcenia pokarmów w oczy rzucała się konstrukcja obok Grobu Pańskiego. Pod nogami ukrzyżowanego Jezusa znajdowały się pudła z napisami. Na każdym był inny: gender, LGBT, nałogi, zboczenia, pieniądze, agresja, pycha, chciwość. Dwóch parafian sprzeciwiło się temu widokowi i zatknęli na pudełkach dwie tęczowe flagi. Ksiądz obecny podczas święcenia wszczął awanturę i wyprosił dwóch mężczyzn z kościoła.

Joachim Brudziński w mocnych słowach wyraził oburzenie

- Jak się dowiedziałem w Płocku dokonano profanacji, świętego od wieków, dla wszystkich pokoleń Polaków, wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Sprawą z urzędu zajmie się Policja. Nie może być zgody w imię pseudotolerancyjnych "happeningów" na tego typu #kulturowebarbarzyństwo - zareagował ostro Brudziński na swoim profilu na Twitterze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Ogromny ból spowodowała profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która miała miejsce w Płocku w nocy z 26 na 27 kwietnia. Ta profanacja napełnia bólem i niepokojem Polki i Polaków, dla których Jasnogórska Ikona jest świętością. Apelujemy, aby - niezależnie od przekonań i osobistych poglądów - szanować uczucia religijne ludzi wierzących - głos zabrał także Episkopat Polski.

Z kolei Krzysztof Kasprzak, Członek Zarządu Fundacji Życie i Rodzina, również na Twitterze stwierdził, że "Potrzebna jest ustawa delegalizująca organizacje LGBTQ".

Sierżant sztabowy Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej w Płocku poinformowała media, że czynnościami odnośnie zdarzenia zajmują się funkcjonariusze tamtejszej policji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała prawda o karierze Roksany Węgiel. To, co powiedziała zwali was z nóg. Fani są w szoku!
  2. Przepowiednia Ojca Pio o papieżu Janie Pawle II wstrząsnęła światem. Nie uwierzycie, co powiedział Wojtyle słynny stygmatyk!
  3. Restauratorka nabrała chwilówek na 450 tys. Widzom "Kuchennych Rewolucji" opadły szczęki
  4. Porażające słowa Anny Muchy. Chce mieć płynne gó*no, by móc oblewać nim "patałachów"
  5. Julia Wieniawa kazała mu to zrobić? Baron ściął dredy, oniemieliśmy
  6. Rozenek w brylantach za ćwierć miliona oślepiła widzów TVN. Oczy wam wyjdą z orbit na widok jej błyskotek

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News