Totalna kompromitacja Brudzińskiego. Tej wpadki mu nie zapomną

Totalna kompromitacja Brudzińskiego. Tej wpadki mu nie zapomną

Joachim Brudziński pełni obecnie funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji. Jego wpływowe stanowisko związane jest z koordynowaniem działania polskiej policji, do której pracy polityk odniósł się w jednym z ostatnich wpisów na Twitterze. Jak się jednak okazało, tym razem szef resortu popełnił niemałą gafę.

Brudziński znów znalazł się na językach całego kraju z powodu kontrowersyjnych wydarzeń, które w ostatnim czasie miały miejsce pod budynkiem Sejmu. Funkcjonariusze policji starli się bowiem z protestującymi przeciw reformie sądownictwa proponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Joachim Brudziński przekłamał rzeczywistość?

Aby udowodnić Polakom, że państwo jest pod rządami partii bezpieczne i stateczne, minister porównał je do Belgii, w której niedawno gościł. Odniósł się szczególnie do tego, co zauważył na ulicach Brukseli, elektryzując opinię publiczną. - Wczoraj w Brukseli co chwila mijałem uzbrojonych w broń maszynową żołnierzy belgijskich patrolujących brukselskie ulice, dziś na Mszy św. będę dziękował Bogu, że Polska jest bezpiecznym krajem - napisał wyraźnie zadowolony Brudziński, któremu bardzo szybko został jednak wytknięty kluczowy błąd.

"Niefortunny" wpis Brudzińskiego

Jak się bowiem okazało, w dniu, o którym minister napisał tweeta, w Belgii obchodzono święto narodowe. Z tej okazji ulicami Brukseli przeszła parada wojskowa. Władze miasta zapewniły, że jedynie z tego powodu żołnierze pojawili się w najważniejszych częściach miasta. Brudzińskiemu bardzo szybko wytknięto więc zakłamywanie rzeczywistości i manipulację, a wpis nazwano niemałą wpadką. Obrońcy ministra twierdzą jednak, iż choć w tym przypadku mógł on nie mieć racji, obecność wojska na ulicach dużych europejskich miast, takich jak Rzym, jest obecnie codziennością. Sam polityk twierdzi, iż nie popełnił błędu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS znów rozdaje pieniądze! Kobiety dostaną bajońskie sumy, prawdziwe kokosy
  2. Polityk PiS właśnie zapowiedział CAŁKOWITĄ likwidację TVN!
  3. Głosowanie było NIELEGALNE! Oto jak PiS złamało prawo, mamy niezbite dowody
Joachim Brudziński Fot. Twitter/Joachim Brudziński Joachim Brudziński Fot. Twitter/Joachim Brudziński Źródło: crowdmedia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News