Wstrząsające kulisy dymisji! Minister PiS: Byli pijani, nie wstawali do pracy

Wstrząsające kulisy dymisji! Minister PiS: Byli pijani, nie wstawali do pracy Źródło: Fot. Flickr/Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Minister Joachim Brudziński w stanowczym tonie wypowiedział się na temat kontrowersji wokół tragicznego wypadku oficera krajowej policji. Polityk, który zdymisjonował kilku funkcjonariuszy związanych ze sprawą, nie potrafił ukryć emocji. 

W ośrodku Rybitwa w Świnoujściu doszło do ogromnej tragedii. Adam Pawlak, pełniący funkcję dowódcy grupy antyterrorystycznej lokalnej policji, w czasie spotkania z innymi mundurowymi... wypadł z okna. Jak się okazało, mężczyźni mieli bowiem spożywać wspólnie alkohol. Ostatecznie okazało się, że wskutek obrażeń policjant zmarł.

Szczegóły wstrząsającego zajścia

- Tam na pierwszym piętrze jest sala balowa i z niej przez okno wyleciał ten człowiek. (...) Spadł na kostkę brukową tuż przy schodach, niedaleko recepcji - opowiedział o sprawie anonimowy informator "Faktu". Na sprawę bardzo szybko zareagował minister Joachim Brudziński. To właśnie polityk podjął decyzję o odwołaniu wielu wysoko postawionych policjantów z ich stanowisk, wśród których znalazł się m.in. komendant wojewódzki.

Joachim Brudziński wykonał bardzo kontrowersyjne kroki

- Informuję, że funkcjonariusze w nocy po wypadku śmiertelnym swojego kolegi byli pod wływem alkoholu, a rano nie stawili się do pracy - ujawnił członek rządu Mateusza Morawieckiego. - Moim obowiązkiem jako szefa MSWiA jest zawsze stawać za funkcjonariuszami, tam gdzie wymaga tego interes oraz dobro policji. Ale kiedy komendat wojewódzki nie panuje nad swoimi podwładnymi, wtedy niestety może być tylko jedna decyzja - dymisja - wytłumaczył Brudziński stanowczo. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS ROZPADŁ się na dwie połowy! Ogromne starcia w obozie rządzącym
  2. Co się stało? Wałęsa gorzko o swojej żonie: już nie mogę na nią liczyć
  3. Nieznany fakt z życia Pawłowicz. Dopiero teraz się do tego przyznała
  4. Trener i reprezentant Polski uderza w Dudę i Morawieckiego. PiS w furii
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News