Brudziński zbeształ policję po ataku na Ogórek. Mundurowi przerywają milczenie

Brudziński zbeształ policję po ataku na Ogórek. Mundurowi przerywają milczenie Źródło: Fot. Twitter

Joachim Brudziński zareagował na wczorajsze wydarzenia spod siedziby Telewizji Polskiej, gdzie doszło do ataku na Magdalenę Ogórek. Szef MSWiA zapowiedział śledztwo i przeprosił za funkcjonariuszy policji. Mundurowi odpowiedzieli jednak na zarzuty członka Rady Ministrów odpowiedzialnego za ich formację.

Joachim Brudziński w ciągu tego miesiąca musiał zająć się wieloma sprawami związanymi z przemocą wobec osób publicznych i skierowaną w ich stronę nienawiścią. Dziś zapowiedział podjęcie odpowiednich działań w sprawie wczorajszego ataku na Magdalenę Ogórek, której próbowano uniemożliwić wyjazd z pracy. Dziennikarka po poprowadzeniu dwóch programów dla TVP Info próbowała opuścić teren spółki własnym samochodem. Wokół niej zebrał się jednak tłum demonstrantów, którzy dążyli do zatarasowania jej drogi. Rozwścieczeniu ludzie prowadzili protest przeciw retoryce TVP, która ich zdaniem doprowadziła do śmierci Pawła Adamowicza. W pewnym momencie sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli. Doszło do dewastacji pojazdu i słownych pogróżek. Ogórek opisała całą sytuację na Twitterze. - Auto oplute, porysowane, obklejone całkowicie naklejkami, wyzwiska, rzucanie się pod koła. Szarpanina i przemoc. Tak wyglądał mój wyjazd z TVP. A oni się cieszą i wklejają film - czytamy na Twitterze dziennikarki Telewizji Publicznej.

Joachim Brudziński zapowiedział śledztwo i krytykuje policjantów. Sprawa napaści na Ogórek

W reakcji na wczorajsze wydarzenia minister spraw wewnętrznych i administracji opublikował na Twitterze wpisy, w których odniósł się do ataku na Magdalenę Ogórek. W nich skomentował działania policji i poinformował o poleceniu przeprowadzenia śledztwa. - Szanowna Pani Redaktor Magdaleno Ogórek proszę przyjąć moje wyrazy ubolewania, za brak stanowczej reakcji Policji wobec tej dziczy która zaatakowała Panią przed budynkiem TVP Info. Poleciłem analizę materiałów operacyjnych i podjęcie niezwłocznie wszelkich stosownych działań - napisał
Joachim Brudziński. W późniejszych wpisach minister nazwał osoby, które atakowały wczoraj dziennikarkę "dziczą" i "damskimi bokserami". Wezwał również opozycję do wstrzymania się od popierania demonstrujących. - Zaczyna się usprawiedliwianie kulturowej dziczy i damskich bokserów? Powtórzę raz jeszcze, jeżeli przedstawiciele opozycji totalnej domagający się (słusznie) reakcji policji na przejawy agresji wobec nich, nie będą potępiać agresji wobec ich oponentów, to nie zatrzymamy nienawiści - czytamy w mediach społecznościowych. Policja poinformowała także o rozpoczęciu przesłuchań w tej sprawie. - Policjanci wzywają pierwsze osoby na przesłuchania w związku z wczorajszym wydarzeniami przed siedzibą stacji TVP Info. Wezwania zostały wystawione na dzisiaj na godzinę 19.00. W stosunku do osób, które nie zgłoszą się na wezwanie podjęte będą dalsze kroki przewidziane prawem - informuje warszawska policja.

Mundurowi reagują na zarzuty przełożonego ministra

W odpowiedzi na zarzuty ministra Joachima Brudzińskiego, którego zdaniem policjanci nie zrobili wystarczająco wiele, by chronić Magdalenę Ogórek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji asp. sztab. Mariusz Mrozek w rozmowie z mediami zaznaczył, że mundurowi zachowali się odpowiednio. - Będziemy weryfikować przebieg tego zdarzenia. Na pewno policjanci podjęli zdecydowane działania w momencie, kiedy dochodziło do bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa osób znajdujących się w tym miejscu - powiedział Mrozek. W podobnym tonie policjanci z KSP wypowiedzieli się na Twitterze. Zaznaczyli, że użyli siły fizycznej i usunęli zagrażające bezpieczeństwu osoby. - Policjanci użyli siły fizycznej w stosunku do osób kładących się i siadających na jezdni, które w ten sposób chciały uniemożliwić Magdalenie Ogórek odjazd autem. Osoby te stwarzały bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Zabezpieczane są nagrania z tego zdarzenia - czytamy. ZOBACZ TAKŻE PIKIO.PL:
  1. Jarosław Kaczyński domaga się przeprosin od Wyborczej. Wysłał pismo
  2. Robert Biedroń: "Polska jest traktowana jak bankomat"
  3. Robert Janowski ujawnił kulisy TVP. "To była próba zastraszania"
  4. Córka gwiazdy zmarła i OSIEROCIŁA dwójkę dzieci. Piosenkarka z ROZPACZY zawiesiła karierę
  5. Anna Jantar przeżyła SZOK, gdy nakryła męża ze swoją RYWALKĄ. To był cios prosto w serce
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Twitter Następny artykuł