Brudziński zabrał głos ws. porwania 3-letniej Amelki. "Wdrożyliśmy procedurę ChildAlert"

Brudziński zabrał głos ws. porwania 3-letniej Amelki. "Wdrożyliśmy procedurę ChildAlert" Źródło: fot. twtitter.com, wikipedia.org

Joachim Brudziński właśnie zabrał głos w sprawie zaginionej Amelki. Minister poinformował, że została wdrożona procedura ChildAlert.

Joachim Brudziński aktualnie przebywa w Brukseli, gdzie bierze udział w Radzie JHA. Jednak nie oznacza to, że szef MSWiA nie ma pojęcia o tym, co się dzieje w jego kraju. Dramatyczne wydarzenia z dzisiejszego poranka wstrząsnęły całą Polską. Kto mógłby przypuszczać, że w biały dzień dojdzie do porwania 4-letniej Amelki oraz jej mamy. Trwają wzmożone poszukiwania zaginionych oraz sprawców całego porwania. Zostały również ujawnione tablice rejestracyjne samochodu, do których Amelka wraz z mamą zostały wepchnięte siłą.

Joachim Brudziński o porwaniu Amelki

Do porwania doszło ok. godziny 10:00 pod blokiem nr 47 na Dziesięcinach w Białymstoku, kiedy Amelka wraz z mamą i babcią była na spacerze. Nagle z Citroena C4 xsara picasso o numerze rejestracyjnym BL 60803 wyszło dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy porwali matkę wraz z córeczką. Wedle informacji auto zostało wypożyczone w Łomży na nazwisko ojca dziewczynki. Miał on też znęcać się nad swoją rodziną.

Wizerunek zaginionej dziewczynki został rozpowszechniony we wszystkich mediach, aby ułatwić poszukiwania. Służby cały czas pracują nad odnalezieniem Amelki oraz jej 25-letniej mamy, ale jak na razie nie ma żadnych nowych tropów. 

Do całej sprawy odniósł się Joachim Brudziński poprzez swoje konto na portalu Twitter. W swoim wpisie zapewnia, że wraz z innymi służbami będzie dążył do szybkiego zatrzymania sprawców.

 - Pomimo obecności na Radzie JHA jestem w stałym kontakcie z komendantem Polskiej Policji w sprawie uprowadzenia 4 letniej Amelki w Białymstoku z jej matką. Wdrożyliśmy procedurę ChildAlert i zapewniam, że wraz z innymi służbami będziemy dożyć do szybkiego zatrzymania sprawców - pisze Grudziński.

Wszyscy mamy nadzieję, że porwana kobieta oraz jej córka już niebawem zostaną odnalezione całe i zdrowe. W tym wypadku trwa prawdziwy wyścig z czasem, ponieważ porywacze mogą chcieć je wywieźć poza granice Polski, a to znacząco utrudni poszukiwania.

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News