Brudziński odważył się. Powiedział, komu Duda najbardziej zawdzięcza zwycięstwo

Brudziński odważył się. Powiedział, komu Duda najbardziej zawdzięcza zwycięstwo Źródło: Piotr Molecki/East News

Nie milkną komentarze na temat wyborów prezydenckich 2020. Chociaż nie pojawiły się jeszcze oficjalne wyniki, nieoficjalne, cząstkowe rezultaty przekazane przez PKW zdradzają, że zwyciężył Andrzej Duda. Kto najbardziej wpłynął na takie wyniki? Komu Duda powinien dziękować. Joachim Brudziński odważył się na podanie odpowiedzi na te pytania.

Joachim Brudziński po wyborach prezydenckich rozmawiał z dziennikarzami RMF FM. Podczas rozmowy padły ostre słowa na temat kampanii wyborczej i tego, co działo się w ostatnich tygodniach na polskiej scenie politycznej. Polityk po ogłoszeniu nieoficjalnych wyników wyborów twierdzi, że wie, komu należy dziękować, za zwycięstwo Andrzeja Dudy. 

Komu Joachim Brudziński dziękuje po wyborach? 

- Chciałbym podziękować sztabowcom Trzaskowskiego, bo ich zachowanie pomogło w wygranej Andrzejowi Dudzie - powiedział. 

Joachim Brudziński w rozmowie przekazał, że jego zdaniem Polacy odrzucili w końcu agresywne i nadpobudliwe zachowania, które pojawiały się u przedstawicieli sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego podczas niedługiej, ale niebywale intensywnej kampanii wyborczej. Co więcej, Joachim Brudziński jest przekonany, że pierwsze sondaże, które wskazywały minimalną różnicę pomiędzy kandydatami, były "próbą odebrania Polakom radości z ich wyborów".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Joachim Brudziński: "Gdyby nie Jarosław Kaczyński nie byłoby tej prezydentury"

- Gdyby nie Jarosław Kaczyński nie byłoby tej prezydentury. Zarówno w tej kadencji, jak i poprzedniej. Za przykładem ś.p. pana prof. Lecha Kaczyńskiego ja mogę powtórzyć te słowa z wieczoru wyborczego w 2005 roku "Panie prezesie, melduję wykonanie zadania" - dodał Budziński. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat w sprawie wyników wyborów. Poznaliśmy niemalże ostateczne rozstrzygnięcie

2. Lekarze przez 3 lata bagatelizowali jej objaw. Kiedy postawiono diagnozę rozpoczęła się walka o życie kobiety

Dodatkowo już po konferencji prasowej Państwowej Komisji Wyborczej, która odbyła się dziś o 8 rano, Brudziński zamieścił na Twitterze post. "Po wynikach przedstawionych przez PKW rozpocznie się teraz festiwal, podziękowań i analiz kto najbardziej przyczynił się do zwycięstwa PAD. Prawda jest taka, że zwycięstwo to Prezydent zawdzięcza (tak samo, jak 5 lat temu) Jarosławowi Kaczyńskiemu. Koniec kropka" - napisał Brudzyński, jeszcze raz podkreślając swoje zdanie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przykra wiadomość została podana przez media. Legenda sportu odeszła w wieku 95-lat, kochały go miliony fanów
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. Wszyscy myśleli, że się przesłyszeli. Agata Duda naprawdę wypaliła na wieczorze wyborczym słowa, którymi zakpiła z wielu Polaków
  4. Wybory prezydenckie do powtórki? Sytuacja jest poważna, Wojciech Hermaliński zdradza szczegóły
  5. Zmieniły się wyniki wyborów. Tuż po godzinie 2:00 w nocy napłynęły rezultaty late poll
  6. W nocy Andrzej Duda opublikował przekaz od swojej żony. Nie przebierała w słowach

Źródło: Rzeczpospolita 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News