Brudziński chwali Jędraszewskiego za słowa o "tęczowej zarazie". "Lud czekał na jasny przekaz"

Brudziński chwali Jędraszewskiego za słowa o "tęczowej zarazie". "Lud czekał na jasny przekaz" Źródło: Screen / YouTube/ Prawo i Sprawiedliwość

Joachim Brudziński zabrał głos w sprawie kontrowersyjnej homilii arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, podczas której padły słowa o "tęczowej zarazie". Nie jest wielkim zaskoczeniem, że były szef MSWiA pochwalił hierarchę.

Joachim Brudziński wypowiedział się o słowach metropolity krakowskiego na antenie Radia Maryja. Wybór medium może już wskazywać trop, w jakim poszedł komentarz europosła Prawa i Sprawiedliwości. Homilia arcybiskupa Jędraszewskiego została otwarcie pochwalona.

Joachim Brudziński o homilii Jędraszewskiego. "Lud czekał"

Brudziński, jeden z zaufanych ludzi Jarosława Kaczyńskiego, który przed wyjazdem do Europarlamentu pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji, pozytywnie ocenił kazanie wygłoszone przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Hierarcha krytykował środowiska LGBT, użył wobec niż sformułowania "tęczowa zaraza" i porównał do bolszewizmu. Zdaniem Brudzińskiego, te słowa były potrzebne. Stwierdził, że dobrze, iż padły one z ust hierarchy kościelnego.

- Lud wierny czekał na jasny, głośny i stanowczy głos z ust przedstawicieli księży biskupów. My nie możemy jako katolicy chować głowy w piasek. Jest oczywistym, że tolerancja – tak, ale afirmacja – nie. A to, jacy oni są tolerancyjni, jacy oni są otwarci, to najlepiej niech świadczy fakt, z jaką agresją i nienawiścią stykają się ci, którzy żyją w zgodzie ze swoim sumieniem - stwierdził europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Brudziński za tolerancją, nie afirmacją

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Joachim Brudziński podkreślał, że jest osobą tolerancyjną i popiera tolerancję. Nie podoba mu się zaś "afirmacja", czyli ostentacyjne zachowania środowisk LGBT. Zdecydowanie jest też przeciwny pomysłowi, by w szkołach pojawiali się edukatorzy seksualni. Dawał do zrozumienia, że środowiska LGBT pod płaszczem tolerancji starają się ugrać jak najwięcej.

- Sam wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej mówił, że taki jest właśnie rozpisany plan. Na początku marsze równości, zgoda na te marsze, potem związki partnerskie, a na końcu adopcja dzieci. Musimy mieć tę świadomość - mówił Brudziński.

Dzisiaj grzeje: 1. 11-latek dokonał niewyobrażalnego odkrycia na plaży. Wyglądało to strasznie, ale skończyło się niesamowicie

2. Wydano ostrzeżenie dla klientów ING i mBanku! Możecie stracić pieniądze

Słowa arcybiskupa Jędraszewskiego wywołały spore kontrowersje i głośny sprzeciw wśród grup popierających postulaty LGBT. Z kolei zwolennicy prawej strony pozytywnie ocenili homilię. Zorganizowano nawet wiece poparcia. Z kolei do krakowskiej prokuratury wpłynęło kilka zawiadomień o możliwym popełnieniu przestępstwa, zgłoszonych przez oburzone słowami hierarchy osoby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Tańca z Gwiazdami" miała poważny wypadek drogowy! Trafiła do szpitala
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z rakiem: "Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało". Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Pies zaczepia kota i szybko dostaje nauczkę, którą zapamięta na zawsze. Nagranie bawi do łez
  4. W fontannie na Śląsku dokonano strasznego odkrycia, o którym mówią już prawie wszystkie media w Polsce. Nie mieści się w głowie
  5. Syn Joanny przyszedł na ślub matki. Przez pewien szczegół weselnicy zmieszali go z błotem

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News