Makabryczne ustalenia ws. śmierci 5 Polek. Kryzysowa akcja rządu

Makabryczne ustalenia ws. śmierci 5 Polek. Kryzysowa akcja rządu

Bardzo szybko pojawiają się pokłosia tragedii, która po godzinie 17:00 wstrząsnęła całą Polską. W Koszalinie doszło do pożaru w escapie roomie, w którym śmierć poniosło 5 młodych kobiet. Stanowczo na tragedię zareagował Joachim Brudziński.

Joachim Brudziński bardzo szybko podjął konkretne kroki po tym jak otrzymał informacje o wydarzeniach z Koszalina. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformował o decyzji, która będzie miała wpływ na wszystkie tego typu lokale w Polsce. Zbiegło się to z nieoficjalnymi doniesieniami odnośnie przyczyn wybuchu pożaru. Według nich, escape room od dłuższego czasu przysparzał swoim klientom niedogodności, a tragedia wisiała w powietrzu.

Joachim Brudziński reaguje na pożar w Koszalinie

Tuż po 17:00 w jednym z koszalińskich escape roomów doszło do wybuchu pożaru, który niestety doprowadził do śmierci 5 kobiet w wieku od 15 do 20 lat. Z płomieni udało się uratować jedynie mężczyznę, który z ciężkimi poparzeniami trafił do szpitala. - O godzinie 17.15 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pożaru w pomieszczeniu przy ulicy Piłsudskiego w Koszalinie doszło do pożaru. Na miejscu okazało się, że jest to tzw. escape room - powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Szczecinie w rozmowie z TOK FM. Pomimo szybkiej akcji strażackiej szanse na uratowanie osób wewnątrz lokalu były znikome. - Staraliśmy się dotrzeć jak najszybciej do osób, które znajdowały się w środku. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, ogień opanował już wszystkie pomieszczenia na parterze i wychodził na zewnątrz. Wszystko wskazuje na to, że te osoby zostały uwięzione w pomieszczeniach - dodał mł. kpt. dr Tomasz Kubiak. Bardzo szybko na tragedię zareagował Joachim Brudziński. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zlecił już ogólnopolską kontrolę escape roomów. - W związku z tragedią w Koszalinie pragnę przekazać wyrazy współczucia i żalu dla rodzin ofiar pożaru. Poleciłem Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej wszczęcie kontroli przeciwpożarowych we wszystkich obiektach tego typu w kraju - napisał na swoim Twitterze.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Minister zapewnił również, że rodziny zmarłych kobiet nie zostaną pozostawione bez rządowej pomocy. - Rodziny ofiar tragedii w Koszalinie mogą liczyć na pełne wsparcie służb MSWiA oraz administracji państwa - dodał w kolejnym wpisie na Twitterze. Tymczasem internauci donoszą, że profil facebookowy escape roomu został już usunięty. Jednak pojawiły się screeny, na których już przed kilkoma dniami użytkownicy skarżyli się na podejrzany zapach gazu w lokalu. - Miejsce zimne, śmierdzące gazem, ponieważ garaż, który udaje pokój jest ogrzewany piecykiem gazowym na butlę - można przeczytać w jednej z recenzji uwiecznionych przez społeczność internetową. ZOBACZ TAKŻE
  1. Zenek Martyniuk podaje receptę na wielką emeryturę! Mieszane uczucia Polaków 
  2. Finał WOŚP odwołany! Straszny triumf Kaczyńskiego, powód szokuje 
  3. Ile zarabia Kinga Rusin? Zarobki są naprawdę imponujące
  4. Na co choruje Katarzyna Dowbor? Gwiazda opowiedziała o swoim dramacie
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News