Janusz Korwin-Mikke wystąpił w Parlamencie Europejskim i powiedział, że imigranci to „zalew śmieciem ludzkim, który nie chce pracować”, czym oburzył deputowanych z innych krajów.

– Polska nie ma problemu z imigrantami, ma problem z imigrantami, których w realizacji absurdalnej doktryny dublińskiej trzyma się w obozach koncentracyjnych i oni z nich chcą uciec z Polski do Niemiec, do Austrii i innych krajów – powiedział Korwin-Mikke.

– Dlaczego? Dlatego, że w Polsce są znacznie niższe zasiłki socjalne. Jeżeli byśmy je zlikwidowali, to wtedy by nie przyjeżdżali do Polski i całej Europy ludzie, którzy chcą żyć z zasiłków. Ludzie, którzy chcą pracować są cenni, natomiast tych się odsyła do kraju, a do nas się bierze ludzi, którzy nie chcą pracować – dodał lider partii KORWiN.

– Jest to absurdalna polityka pod tytułem zalew Europy śmieciem ludzkim. Powiem jasno, śmieciem ludzkim, który nie chce pracować. I Ameryka zbudowała potęgę, bo przyjmowała imigrantów chcących pracować i nie dawała im żadnych zasiłków, a my niszczymy Europę – rzekł europoseł.

Po wystąpieniu Korwin-Mikkego osłupieni europosłowie wyrazili swoje niezadowolenie z jego słów.

– Socialism kills! – dodał na końcu.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

https://www.youtube.com/watch?v=v7CQkivQNQI

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

...

Zobacz również