Janusz Korwin-Mikke jest znany ze swojej pogardy do Unii Europejskiej. I choć sam pracuje w europarlamencie, swoje przemówienia zwykł kończyć słowami „a poza tym sądzę, że Unia Europejska musi być zniszczona”.

Także i tym razem prezes partii KORWiN nie szczędzi słów krytyki wobec Unii Europejskiej. JKM przyznaje co prawda, że bezpośrednio zyskujemy na członkostwie w UE, jednak pośrednie skutki sprawiają, że Polsce i tak się ono nie opłaca.

Janusz Korwin-Mikke twierdzi między innymi, że Unia Europejska zwodzi młodych ludzi, popychając ich w kierunku bezużytecznych kierunków studiów.

Dwie sprawy.
1. Tak: w gotówce otrzymujemy od UE znacznie więcej, niż dajemy. Natomiast ponosimy ogromne straty – i poprzedni wpis doskonale to ilustruje. Dostaliśmy 45 milionów zł. Za te pieniądze:
a) Budynki, które mogłyby służyć czemuś pożytecznemu zostały zajęte na pseudo-edukacyjną działalność
b) Wykładowcy, zapewne rozsądni ludzie, zamiast tworzyć miejsca pracy zakładając jakieś firmy, uczyli młodzież byle czego.
c) najgorsze: paruset, a może i parę tysięcy młodych ludzi, zamiast nauczyć się kowalstwa, kamieniarstwa czy czegoś pożytecznego – i zarabiać uczciwie sporo pieniędzy (wiecie, ile zarabia dziś kowal artystyczny?) – straciło dwa lata życia na uczeniu się wygłaszania sloganów. Co gorsza: mając dyplom tej „szkoły” nie pójdą zapewne uczyć się czegoś pożytecznego – lecz będą domagały się „stworzenia im miejsc pracy zgodnie z uzyskanymi kwalifikacjami”. A uczą się tam takich przedmiotów jak: „Skuteczna komunikacja w urzędzie”. Jedyny sensowny przedmiot to „Język niemiecki na poziomie podstawowym” – wystarczającym zapewne, by wypełnić w Niemczech formularz zasiłku za bezrobocie.
Te straty są wielokrotnie większe, niż 45 milionów!
2. Ja nie napisałem, by pieniędzy z UE nie brać, jak dają. Tylko nie należy być w super-państwie dającym pieniądze. I nie wolno za te pieniądze niszczyć życia młodych ludzi.
No i nie wolno twierdzić, że PiS czymś różni się od PO. Ta afera zresztą wyjaśnia, dlaczego PiS nie chce wyjść z UE: to tysiące młodych ludzi traci (i nawet nie wie, że traci: myślą, że zdobyli jakąś „wiedzę”) – ale część tych 45 mln wzbogaciło działaczy PiS i innych wydrwigroszów.
PS. W innych podobnych „szkołach” jest na ogół jeszcze gorzej! – 
pisze Janusz Korwin-Mikke.

źródło: facebook

...

Zobacz również