Janusz Korwin-Mikke, choć sam pozostaje europosłem, jest znany ze swojej niechęci do Unii Europejskiej. Pogarda Korwin-Mikkego wobec Unii jest tak silna, że każde swoje przemówienie w europarlamencie kończy słowami „a poza tym sądzę, że Unia Europejska musi być zniszczona”.

Nic więc dziwnego, że polski polityk chętnie wypowiada się na temat brytyjskiego referendum. Co może zaskakiwać, JKM wolałby, żeby Wielka Brytania pozostałą w Unii Europejskiej. Zdaniem polityka, Brexit spowodowałby, że UE stałaby się bardziej zjednoczona, a Polska – zdana na wolę Francji i Niemiec.

Pomimo tego, JKM zaapelował do Polaków mających prawo głosu, żeby opowiedzieli się za Brexitem. Zdaniem Korwin-Mikkego, tak będzie dla nich lepiej.

Dziś referendum w Wielkiej Brytanii.
Z punktu widzenia Polski: dezercja UK oddaje nas na łup państw Osi (Berlin-Paryż); UK+”Wyszehrad”+jedno państwo tworzyły „mniejszość blokującą” w UE…
Z mojego punktu widzenia: znikną mi z PE najrozsądniejsi Posłowie . Będzie mi brakowało zwłaszcza p.Rogera Helmera…
Z punktu widzenia Polaka z Polski chcącego w przyszłości pracować w UK – Brexit im to utrudni. Bez wątpienia.
Natomiast z punktu widzenia Brytyjczyka – a zwłaszcza Polaka będącego poddanym lub obywatelem brytyjskim – Brexit jest bezdyskusyjnie korzystny. I, moim zdaniem, Polak powinien być lojalnym poddanym lub obywatelem – i głosować za Brexitem. Uwolnić swoją nową ojczyznę spod okupacji federastów i biurokratów z Brukseli. No – i jest to w jego interesie prywatnym.
Proszę się nie obawiać utrudnień w podróżowaniu po Brexitcie. Dziś UK w ogóle nie jest w Schengen – a jest jeszcze w UE. Norwegia jest w Schengen, a nie jest w UE. Czyli Królestwa Norwegii NIC nie łączy ze Zjednoczonym Królestwem – a mimo to nie widać, by Norwegowie mieli jakiekolwiek trudności we wjeździe do Wielkiej Brytanii…
Nie lękajcie się!
PS. Dopisuję, bo ktoś nie rozumie: po Brexicie UE się, niestety, wzmocni – jak organizm po wycięciu ślepej kiszki. UK było zadrą w mechaniźmie UE, przeszkadzało Osi w sprawnym niszczeniu Europy.

 źródło: facebook

Zobacz również