Janusz Korwin-Mikke zakłada nową partię i startuje w wyborach prezydenckich, w których ma poparcie Kongresu Nowej Prawicy. Podczas konferencji prasowej wypowiedział się na temat swojej konkurentki w walce o fotel prezydenta RP. 

Konferencja prasowa dotyczyła między innymi kwestii polskiego górnictwa oraz rozpadu Kongresu Nowej Prawicy. Ponadto, politycy poruszyli temat przemówienia Janusza Korwin-Mikkego z Brukseli, która została nazwana przez lidera europejskich Socjalistów „haniebną”. Martin Schultz stwierdził również, że Korwin-Mikke jest „przypadkiem dla służb medycznych”. Były prezes KNP żąda satysfakcji i przeprosin.

Kandydat na prezydenta RP wypowiedział się również na temat Magdaleny Ogórek. Jak twierdzi, wrogowie powinni bać się głowy państwa, a nie chcieć ją kochać. Jako przykład prezydenta budzącego strach, Korwin-Mikke podał przywódcę Federacji Rosyjskiej Władimira Putina.

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.