Janusz Korwin-Mikke ostatnio aktywnie komentuje wszelkie kontrowersje dotyczące Igrzysk Olimpijskich. Tym razem odniósł się do naprawdę wielu kwestii naraz.

Zdaniem Janusza Korwin-Mikkego, osobne kategorie sportowe dla kobiet są paradoksem. Wygrywa w nich bowiem najmniej kobieca uczestniczka. – Idea kobiecości jest sprzeczna z ideą „niech wygra najlepszy”. – tłumaczy Korwin.

Jak dodaje, bez sensu jest również angażowanie się w zaciętą rywalizację o medale. Zdaniem Korwina, w przypadku paraolimpiady powinien liczyć się sam udział.

– Pamiętacie Państwo aferę z Olimpiady, którą p.Rafał A.Ziemkiewicz opisał: Myślałem, że to grono białych kobiet goni za trzema przystojnymi Murzynami – a powiedziano mi, że to finał biegu kobiet na 800 metrów… Problem, przypominam, powstaje stąd, że najłatwiej wygrać zawody kobiet ( podobnie: młodzików, juniorów, seniorów itp.) będąc najmniej kobiecą. Idea kobiecości jest sprzeczna z ideą „niech wygra najlepszy”.
Otóż te problemy to 1/50 problemów, jakie występują na wymyślonych przez wybitnego socjalistę Adolfa Hitlera Paralympiadach. ( http://korwin-mikke.pl/…/ziemkiewicz_o_slowach_jkm_nt…/65159 )
Zawodnicy są tam poklasyfikowani na kategorie (umownie: „niepełnosprawny w 5%”, „…w 10%” … „… w 90%”) i „zwycięstwo” odnosi się gdy uda się zostać zakwalifikowanym do wyższej kategorii. Zamiast przyjąć zasadę: „Liczy się udział, nie wynik” – państwa zepsuły całą zabawę wkładając duże pieniądze w walkę o medale. Zwłaszcza Rosjanie potraktowali to z całą powagą, w wyniku czego… całą ich ekipę na Paralympiadę 2016 – zdyskwalifikowano za doping. I bardzo dobrze!
To wszystko jest pokraczne. Właśnie p.Bethany Woodward (na zdjęciu pośrodku) zdobywczyni srebra w Londynie 2012 w kategorii T37, wycofała się z ekipy, „bo zawodników niewłaściwie przydzielono do kategoryj”.https://www.theguardian.com/…/paralympian-bethany-woodward-…
Przy okazji to zdjęcie ujawnia prawdę o paralympiadach: te Panie zdobyły trzy medale, bo w tej kategorii było ich… trzy.

– napisał JKM.

Zgadzacie się z Januszem Korwin-Mikkem?

źródło: fb

...

Zobacz również