Janusz Korwin-Mikke podczas wizyty w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu podzielił się po raz kolejny swoimi kontrowersyjnymi poglądami na temat ludzi niepełnosprawnych. Tym razem oberwało się chorym umysłowo dzieciom. JKM użył słownikowych wersji „debila” i „idioty”, które faktycznie odnoszą się do umysłowo chorych. 

Lider KORWiN-y przekonywał w Poznaniu, że postęp cywilizacyjny rozwiniętych społeczeństw cierpi na koedukacji (klasy, w których razem uczą się chłopcy i dziewczęta), ponieważ obydwie płcie przesiąkają swoimi cechami, a oddzielne klasy sprawiają, że „mężczyźni stają się bardziej męscy, a kobiety bardziej kobiece„.

W dalszej części swojego przemówienia polityk poświęcił czas na klasy integracyjne, w których razem uczą się dzieci zdrowe i niepełnosprawne fizycznie lub umysłowo.

 – Dzieci chore umysłowo do szkół wprowadza się celowo, aby obniżyć poziom edukacji. Nie może być tak, że my godzimy się na bredzenie idioty. Posyłanie idioty do szkoły to jest katorga dla tego debila – powiedział w Poznaniu Korwin-Mikke.

Prawicowy polityk krytykował również Unię Europejską i jej pro-emigracyjną politykę. Jak przekonywał JKM, Europa doszła do szczytu swojej potęgi tylko dlatego, że rządzili nią biali ludzie.

 – Kiedyś Europa rządziła światem. My, biali ludzie, podbiliśmy Amerykę, część Azji, Afrykę, Australię. A wszystko dlatego, że nasza cywilizacja była najlepsza na świecie – powiedział polityk w Poznaniu.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: wyborcza poznań

Zobacz również