W udzielonym wywiadzie Janusz Korwin-Mikke, przewodniczący partii Wolności, przedstawił swoje poglądy na temat aborcji. Jego zdaniem obowiązujący kompromis aborcyjny jest wymaga zmiany.

Polityk udzielił wywiadu, w którym przedstawił swój pogląd na temat kompromisu aborcyjnego. Twierdzi, że jest on niedoskonały i wymaga zmian. Jego zdaniem najważniejsze jest zapewnienia ojcu prawa decyzji, czy zabić dziecko czy nie.

Janusz Korwin-Mikke powołał się w tej sprawie na prawo rzymskie. Uważa, iż kobiety nie powinny decydować w tej materii, gdyż są sędziami we własnej sprawie i opierają się na emocjach. Z drugiej strony ojciec, który ma płacić alimenty nie ma prawa o niczym decydować. To stanowi jeden z głównych problemów obecnej ustawy.

– Najważniejsza sprawą jest sprawa ojca. Jeżeli ojciecma płacić alimenty, powinien mieć prawo decyzji, czy dziecko zabić, czy nie […] W starożytnym Rzymie to mężczyzna miał prawo decydować o zabiciu nawet urodzonego dziecka. Nie znam przypadku by z tego skorzystał, ale miał takie prawo. Kobieta nie […] Podstawowe prawo rzymskie mówił, że nie można być sędzią we własnej sprawie. Czyli jak ciążą to sprawa kobiety, to kobiety nie powinny się w tej sprawie wypowiadać, bo nie mogą być dobrymi sędziami – mówił polityk.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk źródło:dziennik.pl

...

Zobacz również