Janusz Korwin-Mikke wzbudził niemałe kontrowersje swoim najnowszymi komentarzami. Tym razem postanowił bowiem skrytykować postać papieża Franciszka nazywając go szatanem. Nie spodobało się to polskim duchownym.

Zdaniem Janusza Korwin-Mikkego, za działaniami Franciszka może stać szatan. Polityk zastanawia się, czy diabeł miał wpływ na usunięcie Benedykta XVI, dzięki czemu Franciszek mógł zasiąść na papieskim tronie.

– Zawsze mówiłem, że w głowach ludzi postępowych siedzi Belzebub. Tak przy okazji: nie oglądam telewizji, a wczoraj po raz pierwszy obejrzałem w Sieci przez dłuższą chwilę JŚw.Franciszka I Moim zdaniem to wcielenie Lucyfera; ten wzrok! Czasem ciarki przechodzą. Zawsze bałem się oo.Jezuitów… Warto spytać dzięki jakim piekielnym sztuczkom usunął On z Tronu JŚw.Benedykta XVI?!? – napisał.

Po kilku godzinach Korwin-Mikke zreflektował się i stwierdził, że papież Franciszek jest jednak… jeszcze gorszy od szatana.

– Eee, tam – macie się czym przejmować! JŚw.Franciszek I jest czymś ZNACZNIE gorszym, niż Księciem Piekieł: jest socjalistą. – dodał.

Na słowa polityka postanowił odpowiedzieć polski episkopat. Duchowni upomnieli Janusza Korwin-Mikkego.

– Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi pan Janusz Korwin-Mikke umieścił wpis na Facebooku, który obraża Ojca Świętego Franciszka, a przez to uczucia religijne katolików, ponieważ papież jest dla nas następca św. Piotra.

Każdy człowiek ma prawo do dobrego imienia, o czym czytamy m.in. w Kodeksie Prawa Kanonicznego, kanon 220: „Nikomu nie wolno bezprawnie naruszać dobrego imienia, które ktoś posiada”. W tym kontekście nie można zapomnieć, iż hejt jest przeciw podstawowej zasadzie życia chrześcijańskiego, jaką jest przykazanie miłości Boga i bliźniego oraz przeciw zasadzie przyzwoitości w polityce.

Wspominając wizytę papieską w 2016 r. w Polsce oraz Światowe Dni Młodzieży z Papieżem, tym bardziej zechciejmy otoczyć modlitwą Ojca Świętego Franciszka.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski – czytamy.

Korwin-Mikke oczywiście nie pozostawił oświadczenia episkopatu bez odpowiedzi.

– Konferencja Episkopatu Polski wystosowała specjalny komunikat:w/s mego postu, że JŚw.Franciszek I wygląda mi na Lucyfera, a na pewno jest znacznie gorzej – bo jest socjalistą. Ks.Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu, ujął to tak: „JKM obraził ojca świętego Franciszka, a przez to uczucia religijne katolików (…) Tego typu „hejt” jest przeciwny podstawowej zasadzie życia chrześcijańskiego jaką jest przykazanie miłości Boga i bliźniego oraz przeciw zasadzie przyzwoitości w polityce”.
Jest rzeczą niespotykaną, że Episkopat wypowiada się w/s wpisu na FB – i czuję się zaszczycony, że EP tak uważnie śledzi moje wypowiedzi. A prawda jest taka, że Episkopat się w panice „odcina”, ponieważ… wielka część, o ile nie większość, PT polskich biskupów sądzi podobnie. To nie jest żaden „hejt” – to opinia. Dość zresztą powszechna: np. goo.gl/Q9bsUJ lub goo.gl/tqLIKH
Na koniec zwracam uwagę ks.Pawłowi, że Chrystus powiedział wyraźnie: „Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem – jeden bowiem jest Ojciec wasz, ten w Niebie” (Mt. 23;9)

...

Zobacz również

Zobacz również