Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z Superstacją w bardzo ostrych słowach wypowiedział się na temat tragicznie zmarłego prezydenta Polski, Lecha Kaczyńskiego. Według lider KORWiN-y, Kaczyński był zdrajcą i nie zasłużył na pochówek na Wawelu. 

Jak przekonuje Korwin-Mikke, Lech Kaczyński był zdrajcą narodowym, ponieważ podpisał traktat Lizboński.

 – Podpisał Traktat Lizboński, czyli zdradził Polskę, to po prostu zdrajca – stwierdził stanowczo JKM zaznaczając jednocześnie, że godne pochwały u zmarłego prezydenta była odwaga, którą wykazał się m.in. lądując w Gruzji gdzie miała miejsce wojna z Rosją.

Jak dodaje, Korwin-Mikke, gdyby to od niego zależało to przeniósłby Kaczyńskiego z Wawelu do alei na Powązki dla mniej lub bardziej zasłużonych. Jednak jak przyznaje, Wawel należy do Kościoła i to do niego należy decyzja.

 –Wawel nie należy do mnie. Gdyby należał do państwa, to ja po dojściu do władzy postąpiłbym z Lechem Kaczyńskim tak samo jak postąpiono z niektórymi dygnitarzami sowieckimi, czyli usunięto z miejsca pochówku, a ponieważ należy nie do mnie, tylko kościoła, to kościół robi co chce – mówi Korwin-Mikke.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: superstacja

Zobacz również