Janusz Korwin-Mikke to polityk znany z wypowiedzi, które wzbudzają mnóstwo emocji. Jego zwolennicy twierdzą, że jako jeden z nielicznych ma odwagę mówić wprost, natomiast przeciwnicy nierzadko zarzucają mu chamstwo. Także i tym razem nie obyło się bez kontrowersji.

Korwin-Mikke słynie z krytykowania Unii Europejskiej, a także kierunku w jakim zmierza Europa. Nasza cywilizacja upada – przekonuje polityk. Zdaniem Korwina, to upadek wartości chrześcijańskich przesądzi o tym, że muzułmanie podbiją Europę.

Europa już nie żyje. I nie chodzi o to, że przyszli muzułmanie. Europa została zlikwidowana przez najście laicyzmu. Kultura europejska była oparta na wartościach chrześcijańskich, generalnie rzecz biorąc. Można było być ateistą, ale jednak obchodziło się Boże Narodzenie, każdy przeglądał się w chrześcijaństwie. A w chwili obecnej mamy Europę zlaicyzowaną. Nic więc dziwnego, że muzułmanie wierzący z Boga wchodzą w to jak w masło. – twierdzi.

Według Korwin-Mikkego, zbiór wyznawanych wartości jest kluczowy dla rozwoju cywilizacji oraz jej pozycji w świecie.

Nasza cywilizacja upada i albo wykupią nas Chińczycy albo podbiją muzułmanie, którzy zabiorą nasze córki i wnuczki do haremów.

Muzułmanie mają wyższą cywilizację, dlatego nas zalewają i skolonizują. Oni nas nie szanują, bo jesteśmy prymitywami.

Kiedy wyznawaliśmy normalne wartości, to my, biali, rządziliśmy światem. Wszyscy brali nas za wzór. My kolonizowaliśmy. Teraz oni nas. Dopóki obowiązywała cywilizacja europejska, dopóty Europa rządziła światem. Jeśli obowiązuje cywilizacja unijna, dokładnie odwrotna od europejskiej – to jest odwrotnie. – pisze Korwin.

Zgadzacie się z Januszem Korwin-Mikkem?

źródło: facebook

Zobacz również