Jak podaje zespół ekspertów z Columbia University, Harvard University oraz Massachusetts Institute of Technology dzięki metodzie datowania węglem C14 udało się ustalić, iż „Ewangelia żony Jezus” powstała pomiędzy szóstym a dziewiątym wiekiem. Potwierdza, że Jezus miał żonę i z nią sypiał. 

Sky News dodaje, że naukowcy zajmujący się tematem odrzucili stwierdzenia Watykanu, iż „Ewangelia” jest mistyfikacją. Dokument jest świadectwem debaty pomiędzy średniowiecznymi chrześcijanami na temat celibatu oraz małżeństw i posiadania dzieci przez duchownych. Badany dokument jest jedynie częścią manuskryptu.

Dokument, o którym mowa znaleziono w 2012 roku w Egipcie. Papirus ma być dowodem na to, iż Jezus oraz Maria Magdalena byli małżeństwem. W badanych fragmentach można przeczytać, że Jezus mówił apostołom o Marii i nazwał ją swoją żoną. Broni jej prawa do przebywania u jego boku, jak również tego, że sypia z kobietą.

To kolejne dowody na istnienie Jezusa. Ostatnio naukowcy udowodnili również jego mękę.

źródło: sfora.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.