Czy Jezus naprawdę istniał?
Pixabay - @makamuki0
Piotr Bernaciak - 20 Marca 2019

Czy Jezus naprawdę istniał? Naukowcy nie mają dobrych wiadomości

Jezus przez wielu uznawany jest za świętą postać, która przed laty zbawiła ludzkość. Tak przynajmniej twierdzą chrześcijanie na całym świecie. Badania naukowców pokazują jednak, że historia Chrystusa mogła być zupełnie inna.

Jezus Chrystus przedstawiany jest jako Syn Boży, który zstąpił na Ziemię, by dokonać żywota za grzechy ludzkości. Przekonani są o tym wszyscy chrześcijanie, którzy bezgranicznie wierzą w opowieści zawarte w Piśmie Świętym. Przez wiele lat badania naukowców potwierdzały, że Jezus nie jest postacią fikcyjną, lecz niegdyś rzeczywiście był wśród nas i nauczał.

Najnowsze odkrycia mogą jednak całkowicie zaprzeczyć wszystkim tym wiadomościom. Okazuje się, że według nowej teorii Jezus Chrystus może być postacią fantastyczną. Nie oznacza to jednak jej wielkości, a to, że zbawca, którego losy opisane są w Nowym Testamencie, mogą być uznane za całkowicie nieprawdziwe. Nowa myśl zastanawia naukowców oraz teologów z całego świata.

Wybitna dziennikarka TVP zmarła w grudniuDaniel Olbrychski odwiedził grób zmarłej żony. Jego widok rozrywa serceCzytaj dalej

Jezus nigdy nie istniał?

Całe życie Jezusa Chrystusa opisane jest w Nowym Testamencie. Poznajemy niesamowitą historię jego narodzin, chrztu, nauczania, a także tragicznej śmierci. Według wiedzy, którą posiada każdy chrześcijanin, Syn Boży żył wśród nas około dwóch tysięcy lat temu. Niektórzy naukowcy przekonują jednak, że postać ta nigdy nie istniała. Przedstawiają również dowody, które mają wspierać teorię.

Okazuje się, że bardzo niewiele źródeł niezwiązanych z religią rzeczywiście wspomina losy Jezusa. W Biblii opisane są liczne cuda dokonywane przez niego, jednak skoro rzeczywiście zdobywały one wielki rozgłos, to fakt, że nie ma ich opisanych w licznych źródłach, może wprawiać w zakłopotanie.

Co dziwne, okazuje się, że nawet jeśli Jezus występuje w którymś ze źródeł niezwiązanych z religią, to nigdy nie są poruszane jego losy pomiędzy 12., a 30. rokiem życia. Osiemnaście lat życia Chrystusa na Ziemi nie jest nigdzie opisane, co stanowi kolejną zagwozdkę dla teologów. Póki co nie potrafią oni w żaden sposób wytłumaczyć tego zjawiska.

Jezus Chrystus nie jest wspominany przez wiele źródeł

Nowa teoria pokazuje więc, że Jezus Chrystus faktycznie mógł być jedynie postacią fikcyjną, która została stworzona przez ewangelistów. Fakt ten z pewnością spowoduje ból głowy u wielu wyznawców chrześcijan, jednak na ten moment bardzo trudno jest odpowiedzieć na zarzuty naukowców.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Marta Kaczyńska na zdjęciach8 zdjęcie Marty Kaczyńskiej sprawi, że oniemiejecie. Cała prawda o jej życiu ujawnionaCzytaj dalej

Wielu teologów słyszało już o nowej myśli, jednak póki co żaden z nich nie jest w stanie wystosować odpowiedzi, bo dowody wysunięte przez badaczy historii są na ten moment zbyt mocne. Wygląda na to, że już niebawem może dojść do wielkiego przełomu w naszej wierze. Wszystko zależy od stanowiska, jakie w tej sprawie zajmie Watykan.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski gwiazdor zaśpiewa na pogrzebie Czerwińskiej! Fani pospadali z krzeseł, gdy zobaczyli nazwisko!
  2. Najprzystojniejszy aktor "M jak Miłość" odchodzi z serialu! Dzisiejsza informacja wstrząsnęła fanami
  3. Ujawniono dramat księżnej Kate. "Stała się ofiarą"
  4. Krzysztof nie żyje. Umierał na SOR, ale żaden lekarz się nim nie zainteresował
  5. Dominika Tajner śmieje się w twarz Wiśniewskiemu. Mówi o romansie

żona WiśniewskiegoŻona Wiśniewskiego wolałaby o tym zapomnieć. Szokujące faktyCzytaj dalej

źródło: National Geographic

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News