Niewiarygodne zdjęcie. Tak wygląda figura Chrystusa z kościoła, w którym miał miejsce zamach

Niewiarygodne zdjęcie. Tak wygląda figura Chrystusa z kościoła, w którym miał miejsce zamach Źródło: Twitter

Jezus zmartwychwstały jest dziś upamiętniany przez cały chrześcijański świat. Na Sri Lance radość święta ustępuje dziś jednak miejsca smutkowi i żałobie po serii koszmarnych zamachów. Widok figurki Chrystusa w jednym z kościołów, w których doszło do eksplozji, daje nam wiele do myślenia.

Jezus Chrystus, symbol wiary i zmartwychwstania, jest dziś na Sri Lance symbolem męki, cierpienia i śmierci. W dalekiej Azji doszło dziś do serii zamachów terrorystycznych, w której zginęło ponad 200 osób, głównie chrześcijan i turystów zagranicznych.

Jezus cały w ludzkiej krwi. Niespotykany widok figurki w dzień zmartwychwstania

Zamiast radości i świętowania, chrześcijańska mniejszość na Sri Lance pogrążyła się dziś w żałobie. Świętujący zmartwychwstanie Jezusa wierni ginęli w wyniku zmasowanych eksplozji.

W społecznościowym eterze pojawiły się już pierwsze fotorelacje z tragedii. Widok zmasakrowanych ciał jest na tyle przerażający, że media powstrzymują się od publikacji zwłok. Jest jednak jedno ujęcie, które możemy pokazać. Jest ono bardziej wymowne niż tysiąc słów.

W sieci krąży już fotografia z figurką Chrystusa w jednym z lankijskich kościołów, w którym miał miejsce zamach. Symbol zmartwychwstania i wielkanocnej radości znalazł się dziś we krwi ofiar. 

Internauci nie dowierzają widząc zdjęcie figurki Chrystusa w ludzkiej krwi. 

- Przerażające, takie piękne miejsce, ludzie pojechali odpocząć i zginęli. Nie powinno dochodzić do czegoś takiego, bardzo smutne - napisał jeden z użytkowników Twittera.

- Nie wszyscy mogą świętować dzień Zmartwychwstania Pańskiego w spokojnej atmosferze. Prześladowania Chrześcijan to nie fikcja. Doceniajmy, że żyjemy w bezpiecznym państwie, wolnym od ataków terrorystycznych - napisał na Twitterze Marcin Duszek, poseł PiS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niespotykany wcześniej zamach przydarzył się na Sri Lance dekadę po zakończeniu długiej, bo trwającej 30 lat wojny domowej. Zaznaczmy, że chrześcijanie są w tym kraju mniejszością - według spisu z 2012 roku jest ich około 7 procent. 

Władze Sri Lanki ogłosiły po godz. 14 czasu polskiego godzinę policyjną, która obowiązuje do odwołania. Trwają intensywne działania służb, mające na celu weryfikację sprawców serii zamachów. Wyrazy bólu i smutku przekazali z polskiej strony m. in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

fot. Twitter/sawmahcok

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego nikt się nie spodziewał!
  2. Choroba sprawiła, że Marian Opania schudł 13 kg. Jak się dziś czuje?
  3. Polsat podał druzgocące informacje. Świąteczna tragedia w Polsce, 4 osoby spłonęły żywcem
  4. TVN właśnie podał porażające oświadczenie papieża Franciszka po zamachach na Sri Lance!
  5. Wielkanocny dramat żony Pawła Adamowicza. Łzy same napływają do oczu
  6. Jackowski przewidział dzisiejszy zamach. Powiedział co będzie dalej, to mrozi krew w żyłach

źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News