Wstrząs. W polskim jeziorze są piranie

Wstrząs. W polskim jeziorze są piranie Źródło: Pixabay/Skitterphoto

Jezioro w okresie letnim często jest bardzo popularnym źródłem ochłody. Kąpiel w upalny dzień może być relaksująca i orzeźwiająca. Gorzej jeżeli w wodzie mogą nas spotkać niebezpieczne drapieżniki. W polskim zbiorniku wodnym pływają piranie.

Jezioro kusi ochłodą w upalne letnie dni. Wiele osób decydując się na wakacyjny wypad na Mazury myśli właśnie o leniwym relaksie nad wodą i chłonięciu piękna przyrody. Dla osób planujących wypoczynek w tej części Polski i kąpiele w tym jeziorze są jednak złe wiadomości. W polskim zbiorniku wodnym odkryto bowiem obecność piranii

Jezioro z piraniami

Jezioro z piraniami, to nie jest definicja spokojnego wypoczynku czy przyjemności. Tego wstrząsającego odkrycia dokonali wędkarze, którzy oddawali się swojej pasji w zbiorniku po żwirowni niedaleko Gogolina na Opolszczyźnie. 

Drapieżny gatunek ryb pływający w polskim jeziorze z pewnością nie napawa optymizmem. W okresie letnim ten zbiornik wodny jest miejscem, z którego chętnie korzystają rodziny z dziećmi, które chcą zrelaksować się nad brzegiem jeziora. Szokująca informacja o jego nowych lokatorach najprawdopodobniej zniechęci ludzi do tego typu aktywności. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Reakcja ichtiologów 

Obecność piranii w tym zbiorniku wodnym niedaleko Gogolina zgłosił wędkarz z Głogówka, Jerzy Czerwiński. To on zorientował się, że ryba, którą złapał wygląda dość egzotycznie i nie pasuje do pozostałych zdobyczy. 

- Od roku jeżdżę wędkować na zbiornik po dawnym wyrobisku żwiru między Malnią a Chorulą. To około 10 hektarów ładnej i czystej wody. Za pierwszym razem złapałem dwie piranie o długości 25 i 27 centymetrów, a trzecia przegryzła żyłkę i uciekła. Po raz drugi, w ostatnią sobotę 17 sierpnia, złapałem kolejne dwie sztuki, tym razem większe  - opisał cała sytuację mężczyzna na łamach Nowej Trybuny Opolskiej. 

Adam Podgórny, ichtiolog z Polskiego Związku Wędkarskiego, potwierdził, że mamy w tym przypadku do czynienia z piraniami. Zapytany o pochodzenie tych ryb, stwierdził, że najprawdopodobniej jakiś nieodpowiedzialny hodowca postanowił pozbyć się tych kilku sztuk. Być może za bardzo urosły i przestały mu się mieścić w akwarium. 

Dzisiaj grzeje: 1. Prokuratura zabiera głos ws. wypadku Staraka. Potwierdzają się najgorsze obawy
2. Miliony Polaków padło ofiarą oszustwa. Chodzi o fałszywe ubezpieczenia. Możesz odzyskać pieniądze

Specjalista uważa, że nie ma się czym niepokoić. Piranie są nieprzystosowane do naszego klimatu i gdy temperatura się obniży najprawdopodobniej nie przetrwają. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak ofiarą hejtu internautów. Nie zostawili na niej suchej nitki. W jej obronie stanęła znana gwiazda
  2. Media twierdzą, że Agnieszka Woźniak-Starak odchodzi od zmysłów. Wyciekły informacje na temat jej stanu. Bliscy bardzo się o nią martwią
  3. Piotr Starak z żoną szykowali się do ważnych rodzinnych chwil. Teraz ta informacja ściska za serce
  4. Właścicielka była zaniepokojona, bo adoptowany pies ciągle warczał na drzwi. Chwilę później odkryła przerażającą prawdę
  5. Polski ksiądz nagrany przed orgią, opowiada o lewatywie i pięciu osobach. "Ja mam tyłek zawsze gotowy"

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł