Rząd zdecydował: Będziesz mógł jeździć bez OC i dowodu rejestracyjnego!

Rząd zdecydował: Będziesz mógł jeździć bez OC i dowodu rejestracyjnego! Źródło: Fot. Pexels

Minister cyfryzacji zapowiedział niezwykle korzystną dla kierowców nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym. Już wkrótce kierowcy nie będą musieli wozić przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz potwierdzenia polisy OC.

Jeżeli dany samochód jest zarejestrowany w Polsce, a kierowca porusza się po jej terytorium, nie będzie już wkrótce musiał przedstawiać policji papierowego dowodu rejestracyjnego oraz OC. Funkcjonariusze sprawdzą bowiem oba dokumenty w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Jeżdżenia bez OC i dowodu nie będzie problemem

Minister przedłożył już projekt zmiany dotychczasowego brzmienia ustawy. Wkrótce zajmą się nim więc posłowie, którzy ostatecznie zdecydują, czy wejdzie on w życie. Na ten moment możemy to jednak uważać za prawie pewne. Ostatecznie szef resortu cyfryzacji podejmie decyzję o terminie, od którego kierowcy zostaną oficjalnie zwolnieni z dotychczasowego obowiązku. Od ogłoszenia postanowienia ministra do wejścia w życie nowych przepisów będą musiały minąć trzy miesiące.

Dotychczasowe sankcje

Przypomnijmy, iż do tej pory za brak dowodu rejestracyjnego lub potwierdzenia polisy OC, kierowcom groziły mandaty. Już wkrótce pożegnają się jednak z nimi na dobre.Najlepsze newsy dnia:

  1. PiS upokarza Gawłowskiego. W areszcie zabraniają się mu myć i…
  2. Kaczyński wściekły. Robią WYŚCIG na szczyt pomnika smoleńskiego
  3. Dramat! 350 tys. rodzin musi ODDAĆ 500 plus
Następny artykuł