Okrutnie dręczył i zabił 12 bezbronnych jeży. Sąd wydał przełomowy wyrok

Okrutnie dręczył i zabił 12 bezbronnych jeży. Sąd wydał przełomowy wyrok Źródło: fot. pixabay.com

Jeż to uroczy mieszkaniec wielu polskich osiedli, który w żaden sposób nie zagraża mieszkańcom. Jego spotkanie często wzbudza ciekawość i niedowierzanie, ponieważ mało kto zdaje sobie sprawę, ile tych zwierząt żyje w miastach. Niestety nie wszyscy podchodzą tak do tych stworzeń.

Jeż większości z nas kojarzy się z kolczastym zwierzęciem, które na swoich plecach nosi jabłka. Takie wyobrażenie często pochodzi z naszego dzieciństwa, ale jest bardzo mylne i nijak ma się do rzeczywistości. Co więcej, jeż jest sprzymierzeńcem osób posiadających działki oraz ogrody. Wszystko dlatego, że żywi się larwami oraz ślimakami, które mogą zagrozić naszym plonom. Niestety niektórzy ludzie traktują je w bardzo okrutny sposób.

Jeż: przełomowy wyrok za okrucieństwo wobec zwierząt

Przemysław P. właśnie dzisiaj usłyszał wyrok, który zapadł w jego sprawie. Mężczyzna w bestialski wprost sposób zabił aż 12 jeży. Oskarżony od razu przyznał się do popełnionego czynu, ale nie potrafił w racjonalny sposób wytłumaczyć, dlaczego to zrobił. Jedyne wytłumaczenie z jego strony to fakt, że był pod wpływem alkoholu oraz narkotyków.

Oskarżony trzy ze swoich ofiar podpalił, a kolejne dziewięć zatłukł butelką. Wszystko miało miejsce w Zielonej Górze i prokurator wnioskował o wyższą karę, niż ostatecznie została zarządzona w wyroku, ale nie da się ukryć, że jest to przełomowy wyrok. - Wnioskowaliśmy o nawiązkę i dwa lata więzienia. Sąd skazał 23-latka na 18 miesięcy więzienia. Musimy przeanalizować to orzeczenie i wtedy zdecydujemy, czy będziemy się odwoływać - mówi Przemysław Rataj z Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze. Przemysław P. został skazany na 18 miesięcy bezwzględnego więzienia, co zdarza się bardzo rzadko w tego typu sprawach. Dodatkowo mężczyzna musi zapłacić 5 tysięcy złotych na rzecz Biura Ochrony Zwierząt. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Niewątpliwie mamy do czynienia z bardzo ważnym wyrokiem, ponieważ sąd orzekł, że ten mężczyzna bezwzględnie będzie musiał pójść do więzienia. Jeśli chodzi o wysokość kary, to nie jest ona dla nas satysfakcjonująca. Mieliśmy do czynienia z osobą, która brutalnie zabiła 12 zwierząt będących pod ochroną. Wnioskowaliśmy o pięć lat więzienia - komentuje Mirella Grzęda, pełnomocnik Biura Ochrony Zwierząt. Miejmy nadzieję, że ten wyrok zniechęci inne osoby, którym chociaż przez ułamek sekundy pojawi się podobnie okrutny pomysł w głowie. ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hanka Bielicka, Polacy ją uwielbiali. Na jaw wyszła jej największa tajemnica
  2. Martyna Wojciechowska w Playboyu. Ta sesja przeszła do historii polskiego show-biznesu
  3. Szalone promocje, hitowe premiery, wyjątkowe produkty. Rossmann nie zwalnia tempa
  4. Rodzice się obawiali. Co wkrótce zmieni się w 500 plus?
  5. Tomasz Kammel cierpi katusze dla Barbary Kurdej-Szatan. Boli od samego patrzenia

 

źródło: TVN24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News